Aktualności

Przyśpieszył na widok radiowozu… Był pijany i dożywotnim zakazem kierowania

Data publikacji 31.05.2023

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi Wyszkowa, który wsiadł za kierownicę hondy mimo ciążącego na min dożywotniego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. Jakby tego było mało, kolejny raz zdecydował się na jazdę na „podwójnym gazie”. Alkomat w organizmie 32- latka wykazał ponad 2,5 promila alkoholu.

Nietrzeźwi użytkownicy dróg, zarówno kierujący pojazdami, jak również piesi i rowerzyści, stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg. Wyszkowscy policjanci prowadzą wielokierunkowe działania mające na celu ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu, w tym wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierujących.

Apele Policji o rozwagę za kierownicą i o przestrzeganie zasady „ZACHOWAJ TRZĘŹWOŚĆ! NIE DLA ALKOHOLU ZA KIEROWNICĄ” niestety nie trafiają do wszystkich użytkowników dróg powiatu wyszkowskiego.

We wtorek chwilę przed godziną 22.00 policjanci prewencji patrolowali ul. Świętojańską. W pewnym momencie uwagę mundurowych przykuła honda przez przedniego światła mijania, której kierowca na widok radiowozu nagle przyśpieszył i skręcił w ul. Komunalną. Mundurowi postanowili zatrzymać auto do kontroli drogowej i sprawdzić co było powodem takiego zachowania.

Kiedy podeszli do samochodu od kierowcy od razu wyczuli alkohol. Za kierownicą hondy siedział 32-letni mieszkaniec Wyszkowa. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Nie było to jedyne przewinienie wyszkowianina. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że sąd wobec 32-latka już wcześniej orzekł dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Mieszkaniec Wyszkowa ponownie stanie przed sądem. Za popełnione przestępstwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności i surowa kara finansowa – nie niższa niż 10 tys. złotych.

Pomimo wielu apeli policji i tragicznych zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców, wciąż pojawiają się nieodpowiedzialne osoby wsiadające za kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Reagujmy widząc, że za kierownicę wsiada taka osoba, nie pozostawajmy obojętni również wtedy gdy na jezdni zatacza się pieszy lub rowerzysta - poinformujmy o tym policję. Może to zapobiec wielu tragediom. Na całe szczęście tym razem nikt nie został ranny.

 

 

 

kom. Damian Wroczyński

Powrót na górę strony