Aktualności

ZDRADZIŁO GO NERWOWE ZACHOWANIE. ZOSTAŁ ZATRZYMANY Z NARKOTYKAMI

Data publikacji 15.09.2023

Policjanci z Posterunku Policji w Zabrodziu zatrzymali 23-letniego mieszkańca powiatu wołomińskiego. Mężczyzna na widok mundurowych zareagował bardzo nerwowo, jak się okazało - nie bez powodu! Takie zachowanie od razu zainteresowało funkcjonariuszy, którzy w trakcie czynności znaleźli u 23-latka narkotyki. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W codziennej służbie policjanci dbając o ład i porządek publiczny podejmują wszelkiego rodzaju interwencje, zarówno wobec obywateli popełniających wykroczenie jak i tych, którzy dopuścili się przestępstwa.

I tak było w tym przypadku... W czwartek o godzinie 19.00 policjanci z Posterunku Policji w Zabrodziu w trakcie patrolu wsi Wysychy zauważyli lesie zaparkowany samochód marki fiat, a w nim 4 osoby. 23-latni kierowca na widok umundurowanego patrolu Policji zaczął się bardzo nerwowo zachowywać, trzęsły mu się dłonie i miał przyśpieszony oddech, co dawało stróżom prawa uzasadnione przypuszczenie, że ma coś jeszcze na sumieniu.

Podejrzenia były trafne, ponieważ 23- latek posiadał przy sobie środki odurzające.  W trakcie przeszukania jego odzieży mundurowi znaleźni przy nim substancję, której posiadanie nawet w niewielkiej ilości jest zabronione. Wstępne badania wykonane testerem przez funkcjonariuszy potwierdziły, że są to narkotyki w postaci mefedronu.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. 23-latek w piątek usłyszał zarzut posiadania narkotyków do którego się przyznał.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. W przypadku posiadania znacznej ilości grozi do 10 lat więzienia.

 

 

nadkom. Damian Wroczyński

Powrót na górę strony