Aktualności

Rondo było za małe dla kierowcy z promilami…

Data publikacji 01.11.2023

Ponad 2 promile alkoholu miał kierowca bmw, który najpierw uderzył w bariery rozdzielające pasy ruchu, a następnie stracił panowanie nad samochodem na rodzie, skosił znak drogowy i uderzył osobówkę. Kierowca za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 3 lat więzienia, sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz dotkliwa grzywna.

W miniony weekend oficer dyżurny wyszkowskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych na rondzie ks. W. Mieczkowskiego w Wyszkowie. Na miejsce pilnie udali się mundurowi. Po dotarciu na miejsce funkcjonariusze od kierowcy bmw od razu wyczuli alkohol. Przeprowadzone badanie alkomatem w organizmie 32-letniego kierowcy wykazało ponad 2 promile alkoholu.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierowca bmw jadąc ulicą Daszyńskiego w kierunku ul. Białostockiej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego uderzył w metalowe bariery rozdzielające pasy ruchu, a następnie wjechał na rondo gdzie stracił panowanie nad samochodem, uderzył w znak drogowy i w stojącego mercedesa oczekującego na wjazd na skrzyżowanie.

Teraz sprawą zajmą się śledczy, którzy dokładnie wyjaśnią przebieg i okoliczności groźnie wyglądającej kolizji drogowej. Na całe szczęście nikt  nie został ranny.

Kierujący już stracił prawo jazdy, które zostało zatrzymane elektronicznie. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz surowa kara finansowa. 32-latek odpowie też za spowodowanie kolizji drogowej.

Przypominamy, alkohol znacznie utrudnia prawidłową ocenę sytuacji na drodze. Pijany kierowca to poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego! Nawet najmniejsza ilość wypitego alkoholu zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości, prędkości oraz własnych umiejętności.

 

nadkom. Damian Wroczyński

 

Film Rondo było za małe dla kierowcy z promilami…

Opis filmu: Rondo było za małe dla kierowcy z promilami…

Pobierz plik Rondo było za małe dla kierowcy z promilami… (format mp4 - rozmiar 12.13 MB)

Powrót na górę strony