Aktualności

Bezpieczne ferie w mieście

Data publikacji 19.01.2024

Ferie zimowe to czas relaksu i dobrej zabawy. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych podczas zimowego wypoczynku, wyszkowscy policjanci prowadzą wzmożone działania profilaktyczne.

Policjanci z wydziału prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie przeprowadzają spotkania z dziećmi pod hasłem „Bezpieczne ferie zimowe 2024”. Podczas spotkań z dziećmi poszerzają wiedzę, jak bezpiecznie zachować się w domu oraz podczas zabaw w czasie ferii zimowych. Profilaktycy przypominają dzieciom o noszeniu odblasków oraz o niebezpieczeństwach czyhających ze strony nieznajomych osób.

W trakcie ferii pogoda sprzyja zabawom na świeżym powietrzu, na śniegu i lodzie, dlatego funkcjonariusze rozmawiając z dziećmi ostrzegają, aby te nie wchodziły na zamarzniętą taflę stawu, rzeki czy jeziora - uświadamiając konsekwencje takich zabaw.

Podczas spotkań mundurowi przypominają dzieciom, aby nie zjeżdżały ze stromych górek czy skarp usytuowanych w pobliżu dróg czy zamarźniętych zbiorników wodnych. To także świetna okazja do przypomnienia zasad panujących na stokach oraz zaproszenia do udziału w konkursie " Śnieżny Dekalog".

Bezpieczeństwo dzieci  to  priorytet dla wyszkowskich policjantów.
 
 
 
Autor: mł.asp. Wioleta Szymanik
Powrót na górę strony