Aktualności

Blisko 3 promile alkoholu w organizmie i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

Data publikacji 12.02.2024

Nawet do 5 lat więzienia grozi 49-latkowi, podejrzanemu o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i pomimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Wyjątkowo nieodpowiedzialny kierowca miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie, a oprócz tego pojazd którym się poruszał był niesprawny i nie posiadał wymaganych badań technicznych. Policjanci apelują o trzeźwość za kierownicą !

W sobotę (10.02) około godziny 18:50 dyżurny wyszkowskiej Policji otrzymał zgłoszenie o podejrzeniu kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości przez kierującego fiatem na terenie gminy Długosiodło. Mężczyzna miał przyjechac do lokalnego sklepu, kupić alkohol, który  spożył, a następnie wsiąść za kierownicę samochodu.  Na miejsce natychmiast  został skierowany patrol. Jak się okazało, 49-latek znajdował się w stanie nietrzeźwości, badanie wykazało blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie. W trakcie czynności okazało się również,  że ciąży na nim sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. To jednak nie koniec kłopotów nieodpowiedzialnego mężczyzny, bo pojazd którym przyjechał nie posiadał aktualnych badań technicznych, a jego stan techniczny pozostawiał wiele do życzenia.

Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu i naruszenie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat. Dodatkowo 49-latek musi liczyć się z surową karą finansową nie niższą niż 10 tys. złotych oraz odpowiedzialnością za brak aktualnych badań technicznych pojazdu, kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu oraz niesprawnym technicznie.

 

 

Autr: mł.asp. Wioleta Szymanik/ KPP Wyszków

Powrót na górę strony