Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań "NURD"

Data publikacji 04.08.2017

Wyszkowska drogówka podsumowała wczorajsze działania „NURD”. Aż w 20 przypadkach piesi przechodzili przez jezdnię w miejscach niedozwolonych. Celem tego typu akcji jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowym.

W czwartek (3.07) wyszkowscy policjanci ruchu drogowego prowadzili kilkugodzinne działania NURD. Podczas akcji policjanci zwracali szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motorowerzystów.

Policyjne działania „NURD" mają na celu dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących jak i pieszych. W ramach akcji policjanci zwracali uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też czy piesi sami nie łamią zasad ruchu drogowego. Jak się okazało według zebranych danych zachowania pieszych i kierowców pozostawiają wiele do życzenia.

Funkcjonariusze ujawnili 46 wykroczeń, w tym 26 popełnionych przez kierujących samochodami i 20 popełnionych przez pieszych – przechodzenie w miejscu niedozwolonym.

Policja ponawia apel o ostrożność i rozwagę oraz  przestrzeganie przepisów, dostosowanie się do nich może w dużym stopniu ograniczyć liczbę wypadków.

Powrót na górę strony