Aktualności

Prędkość, przyczyną wypadku z udziałem motocyklisty – uważajmy na drodze!

Data publikacji 08.06.2024

Jak wstępnie ustalili policjanci, to prędkość była główną przyczyną wypadku z udziałem motocykla, do którego doszło w miejscowości Turzyn. 50-letni motocyklista, z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Pamiętajmy, że letnia pogoda jest zachętą dla wielu miłośników motocykli i motorowerów. Dlatego wszyscy kierowcy powinni zachować szczególną uwagę i przede wszystkim rozsądek na drodze.

W piątek (7 czerwca ) na drodze w miejscowości Turzyn ( gm. Brańszczyk)  doszło do wypadku z udziałem motocyklisty. Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu zdarzenia policjanci, 50-letni kierowca motocykla, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego zjechał na pobocze, a następnie stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do wywrócenia się motocykla. Mężczyzna  z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. W zdarzeniu nie uczestniczył żaden inny pojazd.

Coraz lepsze warunki pogodowe sprawiają, że na drogach pojawią się miłośnicy jazdy na motocyklach. A tych każdego roku jest coraz więcej - w różnym wieku. Sama jazda na motocyklu sprawia wiele przyjemności. Najważniejsze jednak, aby była zgodna z obowiązującymi przepisami, zwłaszcza tymi dotyczącymi ograniczeń prędkości. Jej niedostosowanie do aktualnych warunków na drodze jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków. Pamiętajmy także, że jazda motocyklem wymaga od nas posiadania odpowiednich uprawnień do kierowania, umiejętności, ale przede wszystkim zdrowego rozsądku. Niestety wypadki z udziałem motocyklistów często kończą się tragicznie. Ważne, aby nie przeceniać swoich możliwości.

Na bezpieczeństwo motocyklistów duży wpływ mają również kierowcy samochodów, którzy muszą mieć świadomość, że po drodze jeżdżą również miłośnicy jednośladów. Dlatego szczególnie uważnie należy spoglądać w lusterko. Jedni i drudzy muszą pamiętać, że nie są sami na drodze. Wzajemny szacunek jest również czynnikiem zwiększającym bezpieczeństwo. Stosując te proste, ale skuteczne wskazówki, wszyscy przyczynimy się do zapewnienia bezpieczeństwa na drogach.

 

Autor: mł.asp. Wioleta Szymanik/ KPP Wyszków

Powrót na górę strony