Aktualności

Kierowco ! Nie polujemy na zebrach !

Data publikacji 25.10.2016

"Kierowco! Nie polujemy na zebrach!" to hasło kampanii mającej na celu zwrócenie uwagi kierującym, aby zachowywali szczególną ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych. Dzisiaj uczniowie szkół podstawowych wzięli udział w happeningach zorganizowanych przy przejściach dla pieszych.

Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych i nierespektowanie znaków to oprócz nadmiernej prędkości główne przyczyny wypadków drogowych, niestety często tych najtragiczniejszych w skutkach. Aby przeciwdziałać takim tragediom, by podnieść świadomość kierujących i pieszych mazowiecka drogówka rozpoczęła kampanię – „Kierowco ! Nie polujemy na zebrach”.

W realizację kampanii oprócz policji zaangażowały się także samorządy i placówki oświatowe z powiatu wyszkowskiego. Dzisiaj (25.10) uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Dalekiem i Długosiodle za pomocą plakatów apelowali do kierowców o ostrożną i bezpieczną jazdę zbliżając się do przejścia dla pieszych.

Kampania na rzecz poprawy zachowań kierujących pojazdami w rejonie przejść dla pieszych jest realizowana w ramach projektu B&N czyli B – jak bezpieczny, N- jak niechroniony.

st. sierż. M. Gierlicka

Powrót na górę strony