Aktualności

Funkcjonariusze WRD pomogli kobiecie wymienić koło

Data publikacji 14.06.2024

Na nas zawsze możesz liczyć! O tym przekonała się mieszkanka powiatu wołomińskiego, która ze swoim problemem zgłosiła się do policjantów ruchu drogowego. Ci jak zwykle nie zawiedli i pomogli kobiecie w potrzebie, bo hasło „Pomagamy i chronimy” - to jedna z podstawowych zasad, która na co dzień przyświeca policjantom w służbie. Swoim postępowaniem pokazali, że zawsze można na nich liczyć. Takie drobne gesty pokazują, że naszym zadaniem oprócz ochrony, jest także, a nawet przede wszystkim pomoc w trudnej sytuacji.

Codzienna służba wyszkowskich policjantów to różne, czasem zaskakujące sytuacje, trudne lub nietypowe interwencje, ale także spotkania profilaktyczne i pomoc osobom w potrzebie. Mieszkańcy potrzebują pomocy w różnych sytuacjach życiowych. Czasami są to sytuacje konfliktowe, których rozwiązanie wymaga czasu  i ogromnego zaangażowania ze strony zarówno Policji jak i innych instytucji, a czasami są to zwykłe sprawy, do których załatwienia potrzeba tylko dobrych chęci i chwili czasu.

Taka właśnie sytuacja przydarzyła się dzisiaj (14.06) po godzinie 12.00 na ulicy Warszawskiej pewnej mieszkance powiatu wołomińskiego, która podczas jazdy zorientowała   się, że ma przebitą oponę, w związku z czym zjechała  na pobliską stację benzynową aby ją zmienić. Wymiana koła, która z pozoru wydaje się zajęciem nieskomplikowanym, może być jednak kłopotliwa, tym bardziej, jeśli przydarzy się w nieoczekiwanym momencie i miejscu, a tak było tym razem. Kobieta znalazła się w trudnej sytuacji, z której nieoczekiwanie wybawili ją policjanci. Kobieta widząc mundurowych podeszła i poprosiła o pomoc. Policjanci od razu się zajęli się wymianą koła na zapasowe. Po kilkunastu minutach i wymianie uszkodzonej opony, kobieta mogła bezpiecznie ruszyć w dalszą drogę. Wyszkowscy policjanci kolejny już raz udowodnili, że niezależnie od charakteru zdarzenia chętnie ruszają z pomocą.

Przykładów takich działań w codziennej policyjnej służbie jest bardzo wiele, choć nie zawsze i nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego jak trudne i pełne poświęceń, ale jednocześnie satysfakcjonujące jest noszenie policyjnego munduru. Pamiętajmy, że policjanci pracują bez względu na pogodę czy przypadające święto, żeby mieszkańcy naszego miasta i powiatu, ale także osoby nas odwiedzające mogły bezpiecznie podróżować i spokojnie spać.

 

Powrót na górę strony