Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Tragiczny finał poszukiwań na rzece Bug
Ciało 65-letniego mieszkańca powiatu wołomińskiego wyłowiono z rzeki Bug w gminie Dąbrówka. Wcześniej jego zaginięcie zgłosili znajomi. Mężczyzna najprawdopodobniej wszedł do wody, aby łowić ryby. Służby biorące udział w akcji poszukiwawczej ciało zaginionego mężczyzny wyłowili kilometr od miejsca, w którym zostały jego rzeczy.
-
W jeden dzień wpadli kierowca samochodu, roweru i hulajnogi
W ciągu zaledwie kilku godzin wyszkowscy policjanci zatrzymali, aż 3 nietrzeźwych kierujących- każdy innym pojazdem. Niechlubny rekordzista miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Zgodnie z prawem za prowadzenie pojazdu mechanicznego po alkoholu grożą wysokie grzywny, utrata prawa jazdy, a nawet więzienie.
-
Mazowiecka policja w akcji „Prędkość” – wzmożone kontrole na drogach garnizonu
Dzisiaj policjanci garnizonu mazowieckiego włączają się w ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne „Prędkość”, koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL. Funkcjonariusze, w tym policjanci z mazowieckiej grupy SPEED, kontrolują przestrzeganie ograniczeń prędkości, aby zwiększyć bezpieczeństwo na drogach.
-
Bezpieczeństwo podczas sierpniowego weekendu
Sierpniowy długi weekend to dla wielu czas wypoczynku, wyjazdów nad wodę oraz spotkań przy grillu i ognisku. W związku z tym Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, które pozwolą uniknąć niebezpiecznych sytuacji i zagrożeń oraz szczęśliwie wrócić do swoich zawodowych obowiązków.
-
Bezpieczny długi weekend sierpniowy - zwolnij, zanim będzie za późno!
Przed nami kolejny długi weekend, który dla wielu oznacza czas odpoczynku, rodzinnych wyjazdów i spotkań towarzyskich. Nad bezpieczeństwem podróżujący czuwać będą policjanci ruchu drogowego.
-
Podsumowanie działań e-Hulajnoga, e-Rower na mazowieckich drogach
W miniony piątek (8.08) mazowiecka policja przeprowadziła akcję „e-Hulajnoga, e-Rower – Lokalnie!”, mającą na celu poprawę bezpieczeństwa użytkowników hulajnóg elektrycznych i rowerzystów. Skontrolowano blisko 1500 uczestników ruchu, stosując liczne mandaty, pouczenia i wnioski o ukaranie.
-
Czterech kierujących straciło prawo jazdy za nadmierną prędkość
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wyszkowskiej komendy podczas prowadzonych pomiarów prędkości, tylko w miniony czwartek (07.08) ujawnili czterech kierujących, którzy na terenie obszaru zabudowanego przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h.
-
Akcja e-HULAJNOGI już w piątek
W trosce o bezpieczeństwo na drogach mazowieccy policjanci przeprowadzą w najbliższy piątek (8.08) kolejną edycję lokalnych działań kontrolno-prewencyjnych pod nazwą „e-HULAJNOGA, e-ROWER – LOKALNIE”. Akcja obejmie cały garnizon mazowiecki i ma na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.
-
„Wolnoć Tomku w swoim domku”, czyli uciążliwa codzienność sąsiedzka
„ Spożywają alkohol, krzyczą i zachowują się głośno”. „ Głośna impreza u sąsiada, nie można się z nim porozumieć” – to tylko niektóre z licznych zgłoszeń, jakie niemalże każdego dnia otrzymują wyszkowscy policjanci. Tylko od początku wakacji interweniowali już 67 razy w sprawach dotyczących zakłócania ciszy nocnej. Problem ten nasila się szczególnie latem, a cierpią na tym przede wszystkim sąsiedzi, którzy nie mogą w spokoju odpocząć.
-
Korytarz życia! – pamiętaj, że Ty też możesz czekać na pomoc…
Wyszkowscy policjanci przypominają, że w działaniach służb ratunkowych to czas odgrywa ogromną rolę. Kiedy dojdzie do zdarzenia drogowego, korek który powstaje może całkowicie zatamować ruch na wiele godzin i niejednokrotnie utrudnić dotarcie do osób poszkodowanych. Pamiętajmy, że sami możemy przysłużyć się osobom, które potrzebują pomocy. Wystarczy, że zrobimy jedną prostą rzecz- tzw. KORYTARZ ŻYCIA!
-
Bezpieczeństwo na dwóch kółkach – podsumowanie działań „e-ROWER i e-HULAJNOGA LOKALNIE”
W odpowiedzi na rosnącą liczbę niebezpiecznych zdarzeń, szczególnie z udziałem hulajnóg elektrycznych i rowerów z napędem pomocniczym, wyszkowscy policjanci prowadzili działania pn. „e-ROWER i e-HULAJNOGA LOKALNIE”. Celem akcji było zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników jednośladów. Niestety wielu z nich dopuściło się wykroczeń drogowych, a część kierowała pod wpływem alkoholu. Rekordzista miał w organizmie blisko 2,5 promila.
-
Niechlubny bilans weekendu – siedmiu nietrzeźwych kierujących na drogach powiatu wyszkowskiego
Miniony weekend był wyjątkowo pracowity dla wyszkowskich policjantów. Funkcjonariusze ujawnili, aż siedmiu nietrzeźwych kierujących – wśród nich był m.in. motocyklista i rowerzyści. Rekordzista miał w organizmie blisko 2,5 promila.
-
Nietrzeźwy rowerzysta oraz pijana i poszukiwana „odbierająca”
Kontrola rowerzysty przerodziła się w podwójną interwencję. 46-latek jechał jednośladem, mając blisko 2,5 promila alkoholu. Wkrótce na miejscu pojawiła się 40-letnia kobieta, która miała go odebrać. Okazało się, że ona również przyjechała rowerem pod wpływem alkoholu, podała fałszywe dane osobowe, a po weryfikacji tożsamości wyszło na jaw, że jest poszukiwana do odbycia kary pozbawienia wolności.
-
W hołdzie powstańcom
W rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie oddali hołd uczestnikom jednego z najważniejszych wydarzeń w historii Polski. W godzinę „W” zawyły policyjne syreny i zatrzymały się radiowozy, a pod pomnikiem Gloria Victis złożono kwiaty wyrażając pamięć i wdzięczność Bohaterom walczącym o wolność naszej Ojczyzny.
-
Bezpieczeństwo na dwóch kółkach – działania kontrolne mazowieckiej Policji
Z uwagi na rosnącą liczbę niebezpiecznych zdarzeń z udziałem hulajnóg elektrycznych i rowerów z napędem pomocniczym, mazowiecka Policja prowadzi działania kontrolno-prewencyjne mające na celu poprawę bezpieczeństwa i egzekwowanie przepisów wobec użytkowników tych popularnych środków transportu.
-
Straciłeś pieniądze inwestując? Uważaj – mogą próbować oszukać cię po raz kolejny!
Pomimo wielu ostrzeżeń, użytkownicy internetu wciąż padają ofiarą oszustw i tracą pieniądze podczas inwestowania w fałszywe inwestycje. Oszustwo internetowe może spotkać każdego. Dlatego najważniejsze jest zachowanie czujności i zdrowego rozsądku!
-
Spożywał alkohol w miejscu publicznym – trafił prosto do więziennej celi
Spożywanie alkoholu w miejscu publicznym zakończyło się nie tylko mandatem dla 52-latka, ale również jego zatrzymaniem i przewiezieniem do więziennej celi. Jak się okazało – mężczyzna był poszukiwany.
-
Za zamkniętymi drzwiami: gdy dom przestaje być bezpiecznym miejscem
Dom powinien być miejscem miłości, spokoju i bezpieczeństwa. Niestety czasem to właśnie za jego drzwiami rozgrywają się ludzkie dramaty, pełne przemocy, strachu i milczenia. Wczorajsza interwencja wyszkowskich funkcjonariuszy w jednym z domów na terenie gminy Wyszków to sygnał, że nie wolno ignorować przemocy domowej i trzeba reagować zanim będzie za późno.
-
Policjanci zabezpieczyli niebezpieczne znalezisko – sześć granatników z czasów II wojny światow
Sześć granatników ręcznych z czasów II wojny światowej odkryli spacerowicze w kompleksie leśnym w Chorchosach. Policjanci natychmiast zabezpieczyli niebezpieczne znalezisko, a na miejsce wezwano saperów z 2. Mazowieckiego Pułku Saperów, którzy przejęli niewybuchy.
-
Bezpieczni nad wodą?! Niech kręci nas bezpieczeństwo w lecie
Wakacje w pełni, a wraz z nimi wyjazdy rodzinne, wyprawy rowerowe czy wycieczki nad wodę. Należy jednak pamiętać, że woda, nawet ta z pozoru najspokojniejsza, może stać się niebezpiecznym, groźnym żywiołem. Jak się zachowywać, aby nasze kąpiele były bezpieczne? Warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Niech kręci nas bezpieczeństwo w lecie!
-
Ty też możesz mieć wpływ na poprawę bezpieczeństwa w Twojej okolicy! Skorzystaj z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to nowoczesne narzędzie internetowe umożliwiające mieszkańcom bezpośredni i anonimowy kontakt z Policją, dzięki czemu każdy może aktywnie przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w swojej okolicy. Rozwiązanie to, cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców naszego powiatu- tylko od początku roku do chwili obecnej, funkcjonariusze otrzymali za jej pośrednictwem, aż 870 zgłoszeń dotyczących rożnego rodzaju zagrożeń.
-
Światowy Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi
Praca marzeń. Nowa miłość. Szybkie pieniądze. Tak często zaczynają się historie, które kończą się dramatem. Dziś, 30 lipca, obchodzimy Światowy Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi – zainicjowany przez ONZ, by przypominać o jednym z najbardziej brutalnych przestępstw przeciwko wolności człowieka. Handel ludźmi to nie fikcja – to przestępstwo, które może zniszczyć życie, a jego ofiarą może paść każdy. Z tego powodu, w połowie wakacji, przypominamy kampanię #TwojeŻycieTwojaKarta
-
Eliminacje wojewódzkie do XXII Kynologicznych Mistrzostw Policji –Wyszków ma powód do dumy, policyjny duet z medalem
Sierż. Przemysław Kmieć i jego pies służbowy Desa to wyszkowski duet, który stanął ma podium eliminacji wojewódzkich do XXII Kynologicznych Mistrzostw Policji. Zawody odbyły się w dniach 21–24 lipca 2025 roku na terenie Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Para z Wyszkowa zajęła drugie miejsce – zdobywając srebrny medal i awans do ogólnopolskiego finału po tytuł mistrza Polski.
-
Brawura na drodze i alkohol – za kierownicą 23-latek z zakazem
Brawura na drodze, pisk opon, promile w organizmie i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Niebezpieczna jazda 23-latka, wzbudziła niepokój innych uczestników ruchu w Niegowie. Policjanci szybko namierzyli kierowcę i zatrzymali do kontroli. Teraz grozi mu kara do 5 lat więzienia, wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów oraz obowiązek zapłaty równowartości pojazdu, którym się poruszał.
-
Nietrzeźwa 58-latka uderzyła w auto na parkingu i poszła na zakupy po kolejne „procenty” – została ujęta przez ochroniarza
Blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu nie powstrzymały 58-latki przed tym, aby wsiąść za kierownicę Opla i ruszyć po kolejne „procenty”. Jej manewr parkowania zakończył się uszkodzeniem cudzego pojazdu. Kobieta zamiast zainteresować się szkodą, jak gdyby nigdy nic udała się do sklepu. Jej dalszą podróż zakończył pracownik ochrony.