Zespół Funduszy Pomocowych
Rozmiar czcionki
-
Grupa uzbrojonych napastników atakuje obiekt infrastruktury krytycznej w Płocku. Służba ochronna odpiera atak, następuje wymiana ognia, w wyniku której jeden z napastników zostaje zastrzelony, a pozostali zajmują budynek administracyjny oraz biorą zakładników.
Dodano: 28.11.2022 -
Reanimacja osób po nieudanej próbie samobójczej, ewakuacja nieprzytomnych z płonącego pomieszczenia czy tamowanie masywnych krwotoków z tętnic to tylko niektóre z sytuacji, w jakich znajdują się funkcjonariusze Policji podczas swojej służby.
Dodano: 05.10.2022 -
W dniach 12-14 września 2022 roku w Kazimierzu Dolnym odbyło się szkolenie dla policjantów nieetatowych grup realizacyjnych, zorganizowane przez Sztab Policji KWP zs. w Radomiu.
Dodano: 16.09.2022 -
Zabezpieczenie miejsca ujawnienia urządzenia wybuchowego do czasu przyjazdu komórki minersko-pirotechnicznej Policji, współczesna problematyka dotycząca zagrożeń terrorystycznych, autopomoc oraz pierwsza pomoc udzielana poszkodowanym – to niektóre zagadnienia poruszane w trakcie cyklu szkoleń dla funkcjonariuszy wszystkich komend miejskich i powiatowych Policji garnizonu mazowieckiego, wchodzących w skład Nieetatowych Grup Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego.
Dodano: 24.06.2022 -
W pomieszczeniu sterowni stacji elektroenergetycznej jednej z największych elektrowni w Polsce zabarykadował się agresywny pracownik. Miał przy sobie walizkę z materiałami wybuchowymi i groził wysadzeniem całego obiektu. Tak zaczyna się jeden ze scenariuszy szkolenia dla negocjatorów policyjnych, zorganizowanego w dniach 13-15 czerwca 2022 roku w Kielcach przez firmę Safety Project na zlecenie Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu.
Dodano: 24.06.2022 -
Charakterystyka działania tzw. aktywnego zabójcy, praktyka procesowa związana z uzyskiwaniem danych informatycznych dla celów dowodowych, udzielanie pierwszej pomocy w warunkach bojowych, schematy phishingu i spoofingu to przykładowe obszary spośród tematów poruszanych na trzydniowym szkoleniu warsztatowym z zakresu prowadzenia czynności procesowych i operacyjnych przez funkcjonariuszy Policji w sytuacjach kryzysowych.
Dodano: 24.03.2022 -
Szturm natychmiastowy na obiekt infrastruktury krytycznej, udzielanie pomocy medycznej w Strefie Śmierci czy ewakuacja rannego poza ostrzał – to tylko niektóre z aspektów poruszanych podczas szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy z elementami medycyny taktycznej ofiarom zamachu, w tym osobom narażonym na oddziaływanie czynników CBRN-E.
Dodano: 14.12.2021 -
W dniach 23-25 czerwca 2021 roku odbyło się seminarium warsztatowe pn. "Koordynacja działań w sytuacji kryzysowej na obiekcie infrastruktury krytycznej", w którym udział wzięli eksperci - przedstawiciele podmiotów mazowieckiego systemu zarządzania kryzysowego oraz funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu i podległych jej jednostek. Wśród uczestników nie zabrakło także reprezentantów innych garnizonów, m.in. Komend Wojewódzkich Policji w Białymstoku, Kielcach, Krakowie, Lublinie czy Olsztynie.
Dodano: 30.06.2021 -
Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu rozpoczęła z dniem 1 lipca 2020 roku realizację projektu pn. „SKUTECZNI W DZIAŁANIU – współpraca służb w sytuacjach zagrożenia infrastruktury krytycznej”, finansowanego w ramach Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
Dodano: 14.12.2020