Aktualności

Trzy prawa jazdy zatrzymane przez grupę SPEED

Data publikacji 09.07.2024

W ubiegłym tygodniu kierowcy poruszający się drogami powiatu grójeckiego mieli okazję spotkać patrole Wydziału Ruchu Drogowego z grójeckiej komendy działające w ramach Mazowieckiej Grupy SPEED.

W minionym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED na drogach powiatu grójeckiego ujawnili 73 wykroczenia, z których 66 dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Stróże prawa nałożyli mandaty karne i skierowali wnioski o ukaranie. Zatrzymali także 3 prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

We wtorek 2 lipca swoje uprawnienia utracił 62-letni kierujący pojazdem marki Audi, który w Janówku (gm. Grójec) przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h jechał o 53 km/h za szybko. Mężczyzna nie przyjął nałożonego mandatu, dlatego mundurowi sporządzili wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Grójcu.

Kolejny kierujący w miejscowości Goliany (gm. Błędów) przekroczył prędkość o 74 km/h – w miejscu, gdzie limit prędkości wynosi 50 km/h mężczyzna kierujący rozpędził swoje auto do 124 km/h. Kierujący citroenem został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł, do konta kierowcy przypisane zostało 15 punktów karnych. Policjanci zatrzymali mu również prawo jazdy na 3 miesiące.

W sobotę, podczas działań „Kaskadowy pomiar prędkości” najszybszy był mieszkaniec powiatu grójeckiego, który w Murowance (gm. Warka) poruszał się z prędkością 115 km/h, czyli o 65 km/h za szybko. 62-latek został ukarany mandatem w wysokości 2 tysięcy złotych, na jego konto trafiło 14 punktów karnych. Mężczyzna będzie miał przerwę od kierowania, jego uprawnienia zostały zatrzymane na okres 3 miesięcy.

mł. asp. Agata Sławińska

Powrót na górę strony