Profilaktyka
Rozmiar czcionki
- "Ustawa o ochronie zwierząt - informator prawny dla praktyków" Celem informatora jest przekazanie praktycznej wiedzy dotyczącej najważniejszych przepisów ustawy o ochronie zwierząt, stosowanych przez przedstawicieli organów ścigania, wymiaru sprawiedliwości oraz gmin.
- Razem Bezpieczniej "Razem bezpieczniej" to program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań. Jego realizację przewidziano na lata 2007-2015. Zainicjowany przez MSWiA program promuje lokalne inicjatywy służące poprawie bezpieczeństwa,a w jego realizację zaangażowane są wszystkie służby mundurowe i organizacje pozarządowe.
- Jak chronić dziecko w sieci 10 rad dla rodziców dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu przez dzieci.
- Bezpieczna zabawa na lodzie Dzieci uwielbiają zabawy na lodowiskach, ślizgawkach, czy zamarzniętych rzekach. Szczególnie w okresie ferii zimowych zwracajmy uwagę na przestrzeganie podstawowych zasad, aby ten czas zabawy był przyjemny i bezpieczny.
- Korzystasz z bankomatu? Płacisz kartą? Bądź ostrożny! Gdy w portfelu zaczyna brakować gotówki zazwyczaj udajemy się do najbliższego bankomatu, bądź płacimy kartą. Niestety, często czynimy to automatycznie, zapominając o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.
- System DOKUMENTY ZASTRZEŻONE chroni naszą tożsamość i pieniądze Kieszonkowcy kradną nie tylko dla gotówki. Nie pozwól im wykorzystać swojej tożsamości. Utraciłeś dokumenty? Nie ryzykuj! Zastrzeż je w Banku!
- Uważaj na "wnuczka"! - Babciu, pilnie potrzebuję pieniędzy… - taki telefon może odebrać każdy z nas, nie zdając sobie sprawy, że może mieć do czynienia z przestępcą. Oszuści działający metodą „na wnuczka” wprowadzają swoje ofiary w błąd, podając się za członka rodziny, prowadzą rozmowę w taki sposób, że potencjalna ofiara sama „zgaduje”, że rozmawia z kimś z rodziny - wnuczkiem, bratankiem, siostrzenicą. Przestępcy, wciągając ofiarę w swoją grę pozorów, sprawiają, że nawet nie wie kiedy traci oszczędności życia. Pamiętajmy, że wystarczy jeden telefon do rodziny, aby potwierdzić, z kim mamy do czynienia.
- Jak zabezpieczyć mieszkanie Żadna Policja, nawet najskuteczniejsza nie ochroni w pełni naszego mienia, jeżeli sami nie będziemy o nie dbali! Dla przypomnienia kilka podstawowych zasad, jak zabezpieczyć własne mieszkanie.
- Bezpieczne zakupy w sieci Polacy coraz chętniej kupują w Internecie. To wygodne, gdyż, nie ruszając się sprzed monitora, można zamówić dowolny produkt z dostawą do domu. W sieci nie ma kolejek, godzin spędzonych na chodzeniu między półkami… Niestety, tak jak w realnym świecie, tak i w wirtualnym możemy paść ofiarą oszusta lub złodzieja. Policja radzi, co zrobić, by dokonanie zakupu było możliwie bezpieczne.