Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Dwóch kierowców straciło uprawnienia do kierowania pojazdami z uwagi na przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Przez najbliższe 3 miesiące nie wsiądą za kierownicę.
Dodano: 19.03.2025 -
Hulajnogi elektryczne zyskały ostatnio na popularności, stając się wygodnym i szybkim środkiem transportu w przestrzeni miejskiej. Jednak, aby korzystanie z tego jednośladu było zarówno przyjemne, jak i bezpieczne, warto znać obowiązujące przepisy i stosować się do zasad.
Dodano: 19.03.2025 -
Nowe Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 14 lutego 2025 roku w sprawie postępowania kwalifikacyjnego wobec kandydatów do służby w Policji wprowadza nowe regulacje. Wśród nowych rozwiązań jest wprowadzenie zmian w zakresie i sposobie przeprowadzenia testu sprawności fizycznej.
Dodano: 18.03.2025 -
W dalszym ciągu można oddawać głosy na „swojego dzielnicowego”! Komenda Główna Policji, Telewizja Puls oraz ekipa serialu kryminalnego „Dzielnica strachu” już po raz trzeci, w ramach kampanii społecznej #DzielnicaBEZstrachu, zainicjowali internetowy plebiscyt, którego celem jest promowanie bezpieczeństwa i współpracy lokalnych społeczności z dzielnicowymi oraz wyłonienie #SuperDzielnicowego 2025.
Dodano: 17.03.2025 -
Chcesz dołączyć do naszej formacji? Wybierz najszybszą drogę do munduru! Dzięki systemowi ePUAP możesz złożyć dokumenty bez wychodzenia z domu – szybko i wygodnie.
Dodano: 17.03.2025 -
Grójeccy policjanci przeprowadzili dwudniowe działania „Trzeźwość – lokalnie”, których głównym celem jest zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu i wyeliminowanie z ruchu drogowego kierowców znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie. W ciągu dwóch dni przeprowadzono ponad 3,3 tys. kontroli trzeźwości.
Dodano: 17.03.2025 -
Policjanci z drogówki przypominają pieszym o obowiązującym zakazie korzystania z telefonów komórkowych oraz innych urządzeń elektronicznych podczas przechodzenia przez przejścia dla pieszych. Zakaz ten ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i zapobieganie tragicznym w skutkach wypadkom drogowym. Za złamanie tego zakazu grozi mandat.
Dodano: 14.03.2025 -
Od 10 lutego można oddawać głosy na „swojego dzielnicowego”! Komenda Główna Policji, Telewizja Puls oraz ekipa serialu kryminalnego „Dzielnica strachu” po raz trzeci, w ramach kampanii społecznej #DzielnicaBEZstrachu, organizują internetowy plebiscyt, którego celem jest promowanie bezpieczeństwa i współpracy lokalnych społeczności z dzielnicowymi oraz wyłonienie #SuperDzielnicowego 2025.
Dodano: 14.03.2025 -
Wobec zwiększającej się liczby zadań, jakie stawiane są przed polską Policją i świadomości, że dzisiaj to Policja stanowi filar bezpieczeństwa wewnętrznego naszego kraju, jednym z priorytetów Komendanta Głównego Policji, a zarazem jednym z największych wyzwań jest uzupełnienie wakatów. Rozpoczęte w 2024 roku w Policji zmiany to oczywiście proces długoterminowy i rozłożony na lata, niemniej już widać pierwsze efekty i wyraźny wzrost zainteresowania służbą w Policji. Tylko w pierwszych dwóch miesiącach 2025 roku odnotowano wzrost liczby złożonych podań o przyjęcie do służby o 81%, co może zwiastować kolejny rekordowy rok.
Dodano: 14.03.2025 -
Czy istnieje unowocześniona metoda na wnuczka – niestety tak. W dzisiejszych czasach przestępcy używają sztucznej inteligencji po to, żeby wygenerować głos brzmiący identycznie jak dzwoniący do nas wnuczek lub wnuczka. Niestety takiemu oszustwu uległa moja sąsiadka, przemiła starsza pani, ale bardzo łatwowierna. Zadzwonił do niej bardzo zrozpaczony wnuczek, że zaraz wyłączą mu telefon i internet, bo zabrakło mu środków na opłacenie rachunków. Oczywiście co robi babcia? Ulega emocjom. Chcąc pomóc natychmiast, babcia podaje wnuczkowi wszystkie kody do swojego konta, by mógł od razu zapłacić zaległy rachunek. A rzekomy wnuczek czyści konto do zera.
Dodano: 13.03.2025 -
Chwila nieuwagi, a skutki mogą być katastrofalne. Wiosna to czas, gdy służby ratunkowe odnotowują dramatyczny wzrost liczby pożarów spowodowanych wypalaniem traw. To nie tylko działanie niezgodne z prawem, ale przede wszystkim skrajnie niebezpieczne dla ludzi, zwierząt i środowiska.
Dodano: 13.03.2025 -
Pośpiech oraz przekonanie o własnych umiejętnościach, połączone z pewnością dotyczącą technicznych możliwości samochodu to najczęstsze powody przekraczania prędkości przez polskich kierowców. Na problem zbyt szybkiej jazdy zwraca uwagę rozpoczęta właśnie ogólnopolska kampania społeczna „Zwolnij, bo się przejedziesz”, realizowana przez działającą w Ministerstwie Infrastruktury Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
Dodano: 12.03.2025 -
Czy wiesz, że nabór do służby w Policji trwa nieprzerwanie, przez cały rok? Zachęcamy do wstąpienia w nasze szeregi, bowiem jedną z ogromnych zalet, które oferuje służba w Policji to możliwość zdobycia różnorodnego doświadczenia zawodowego. Wszystkie informacje dotyczące wymogów wobec przyszłych kandydatów, znajdują się na stronie internetowej grójeckiej Policji w zakładce PRACA oraz w mediach społecznościowych.
Dodano: 11.03.2025 -
Z okazji Dnia Kobiet, Komendant Powiatowy Policji w Grójcu insp. Sławomir Rek wraz z Zastępcami i kadrą kierowniczą złożył życzenia dla policjantek i pracownic cywilnych tutejszej jednostki.
Dodano: 10.03.2025 -
Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Boroń zwraca się do policjantek i pracownic cywilnych, przekazując najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Kobiet.
Dodano: 08.03.2025 -
Wraz z nadejściem cieplejszych dni na drogach pojawia się coraz więcej rowerzystów i motocyklistów. Niestety, wzrost liczby jednośladów oznacza też większe ryzyko wypadków. Powinniśmy pamiętać o zachowaniu ostrożności i przestrzeganiu przepisów.
Dodano: 07.03.2025 -
Grójeccy policjanci regularnie prowadzą działania ukierunkowane na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli zarówno pieszych, jak i kierujących jednośladami. Podczas dwóch ostatnich akcji mundurowych wspierał dron.
Dodano: 07.03.2025 -
Dwa nowe radiowozy zasiliły flotę Komendy Powiatowej Policji w Grójcu. Ich zakup był możliwy dzięki wsparciu finansowemu samorządu lokalnego.
Dodano: 06.03.2025 -
Codziennie na drogi Mazowsza wyjeżdżają policjanci grupy SPEED, aby eliminować z ruchu drogowego kierowców traktujących publiczne jezdnie jak tory wyścigowe. Radiowozy wyposażone w wideorejestratory oraz nowoczesne mierniki prędkości są nieodzownym elementem pracy funkcjonariuszy, których celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach regionu. Tylko w lutym mundurowi skontrolowali 4260 pojazdów i ujawnili prawie 4 tys. wykroczeń.
Dodano: 05.03.2025 -
Dwoma zatrzymanymi prawami jazdy zakończyły się tygodniowe działania Mazowieckiej Grupy SPEED na terenie powiatu grójeckiego.
Dodano: 04.03.2025 -
27 lutego 2025 r. w Komendzie Powiatowej Policji w Grójcu odbyła się odprawa roczna podsumowująca stan bezpieczeństwa na terenie powiatu oraz efekty pracy funkcjonariuszy w minionym roku. W uroczystej naradzie uczestniczył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Piotr Janik. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych oraz Prokuratury i Sądu.
Dodano: 03.03.2025 -
Akcja „Łapki” na kierownicę będzie prowadzona w okresie od 1 do 31 marca 2025 r. Ma na celu zmianę podejścia kierowców do używania telefonu podczas jazdy samochodem, a tym samym zminimalizowanie ryzyka występowania wypadków.
Dodano: 03.03.2025 -
„Ostatnio niegłupie hasło wpadło mi w oko. Jeśli dziś nie masz czasu pomyśleć, jurto możesz nie mieć kasy. Moja znajoma sporo pracuje, ale lubi zwiedzać świat. Przed wakacjami była taka akcja: dostała maila z linkiem do aplikacji służącej do rezerwacji podróży. Ten link prowadził jednak do sklepu z fałszywymi aplikacjami. Miały tam być tanie, fajne oferty. Rzuciła tylko okiem i zainstalowała tę apkę z fałszywego sklepu. Jak się okazało, ta aplikacja to było złośliwe oprogramowanie i jakiś drań zdobył jej dane do logowania się do banku i przechwycił dane do jej konta. Wyczyścili jej konto do cna!” – opowiada Zbigniew Buczkowski w kampanii „Bankowcy dla CyberEdukacji”.
Dodano: 03.03.2025 -
„Na Drodze – Patrz i Słuchaj” – kolejna edycja ogólnopolskiej akcji informacyjno – edukacyjnej skierowanej do wszystkich uczestników ruchu drogowego.
Dodano: 28.02.2025 -
Komenda Powiatowa Policji w Grójcu poszukuje Piotra Karbowiaka. 56 - letni mieszkaniec gminy Pniewy w dniu 30 grudnia 2024 r. wyszedł z domu i do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną. Ostatni raz widziany w dniach 3 - 5 stycznia 2025 r., od tej pory jego miejsce pobytu nie jest znane.
Dodano: 26.02.2025 -
„Kupując podróbki, tracisz wiele razy” – ruszyła siódma odsłona kampanii przeciw nielegalnym, w tym podrobionym środkom ochrony roślin.
Dodano: 25.02.2025 -
W ramach ósmej edycji ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, której celami są promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających na stoku oraz poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności związanej z naruszeniem obowiązujących przepisów, w dniu 13 grudnia 2024 r. wystartował konkurs plastyczno-filmowy pn. „Śnieżny Dekalog”. Zachęcamy dzieci i młodzież do wykonania pracy plastycznej lub nagrania max. 60-sekundowego spotu na zobrazowanie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).
Dodano: 24.02.2025 -
Rozmów o bezpieczeństwie nigdy za wiele, dlatego dzielnicowi regularnie odwiedzają placówki edukacyjne. Podczas spotkania w Konarach (gm. Warka) policjantka poruszała tematy dotyczące zarówno bezpiecznego korzystania z dróg publicznych, jak i zagrożeń z jakimi mogą się spotkać uczniowie w codziennym życiu, a także promowała służbę w Policji.
Dodano: 21.02.2025 -
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji już po raz kolejny organizuje ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”, którego głównym celem jest promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym.
Dodano: 20.02.2025 -
Pierwsza policja kobieca powstała w Stanach Zjednoczonych jeszcze w 1880 r., potem kobiety w policji pojawiły się w Anglii, Niemczech i Holandii. W 1923 r. Liga Narodów zaapelowała do państw członkowskich, żeby stworzyły struktury kobiece w policji, przede wszystkim do walki z handlem żywym towarem, czyli handlem kobietami i dziećmi. Na świecie, zarówno w Europie, jak i w Polsce, dwudziestolecie międzywojenne było czasem wielkich przemian obyczajowych i społecznych. Pojawienie się kobiet w policji było z jednej strony efektem rozszerzania obszarów aktywności kobiet, w tym aktywności zawodowej, a z drugiej - koniecznością, gdyż policja musiała się zmieniać. Pojawiły się nowe formy przestępczości, które występowały masowo: sutenerstwo, nierząd, problemy z młodzieżą, problemy wychowawcze, rodzinne, przestępstwa wobec kobiet. Z tymi zjawiskami policja w męskim wydaniu do końca sobie nie radziła, dlatego trzeba było sięgnąć po żeńskie służby.
Dodano: 20.02.2025