Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działania „EDWARD” w Grójcu

Data publikacji 22.09.2017

Grójeccy policjanci włączyli się w europejską akcję pod nazwą EDWARD, czyli Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach (European Day Without A Road Death). Działania mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drogach oraz zwrócić uwagę na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie w wypadkach drogowych.

Główne przyczyny wypadków drogowych pozostają od lat niezmienne - najczęściej to niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu i nieprawidłowe zachowania wobec pieszych. Grójeccy policjanci ruchu drogowego, w ramach działań EDWARD prowadzili – wzmożone działania kontrolne. Funkcjonariusze podczas akcji skontrolowali 113 pojazdów. Zatrzymali 2 dowody rejestracyjne za nieprawidłowy stan techniczny pojazdu oraz za brak badań technicznych. Ujawnili 15 przekroczeń prędkości, 10 kierujących nie korzystało z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. Wobec kierujących policjanci zastosowali pouczenia i grzywny w postaci 56 mandatów karnych.

Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze, nie przeceniajmy własnych umiejętności, za kierownicę wsiadajmy trzeźwi. Będąc pieszym uczestnikiem ruchu pamiętajmy o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa, rozglądajmy się na drodze i bądźmy widoczni dla zmotoryzowanych. Poziom bezpieczeństwa na drogach zależy od zachowania każdego uczestnika ruchu, dlatego przestrzegajmy obowiązujących przepisów i kierujmy się rozsądkiem.

/AW

Film Działania Edward

Powrót na górę strony