Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ "ALKOHOL NARKOTYKI"

Data publikacji 09.03.2018

8 marca na drogach powiatu grójeckiego prowadzona była policyjna akcja "Alkohol i narkotyki". Działania miały na celu eliminowanie z ruchu drogowego kierowców, którzy wsiedli za kierownicę, będąc pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Będą one sukcesywnie kontynuowane.

Przeprowadzane cyklicznie przez grójeckich policjantów działania „Alkohol i narkotyki” mają na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego kierujących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Funkcjonariusze chcą także uświadomić kierującym, że od ich zachowania na drodze zależy nie tylko ich życie i zdrowie, ale także życie oraz zdrowie innych uczestników ruchu drogowego. W akcji brało udział 11 policjantów ruchu drogowego oraz 10 prewencji, którzy skontrolowali 597 kierujących, żaden z nich nie znajdował się pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Pomimo rosnącej świadomości społecznej należy pamiętać, że jazda pod wpływem alkoholu lub innych środków działających podobnie, jest według statystyk jednym z najpoważniejszych przestępstw w ruchu drogowym i jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

/AW

Powrót na górę strony