Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spektakl „Działka” z udziałem warszawskich aktorów dla belskiej młodzieży

Data publikacji 30.11.2016

Młodzież Publicznego Gimnazjum im. Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego z Belska Dużego w dniu 29 listopada miała okazję obejrzeć spektakl „Działka” w reżyserii Barbary Wiśniewskiej, wg scenariusza Marcina Graff i Marzanny Graf z muzyką zespołu TWM. W rolach głównych wystąpili warszawscy aktorzy Marzanna Graff i Aleksander Mikołajczak.

Przedstawia on problem pogłębiającego się uzależnienia nastolatka poprzez relacje z jego rodzicami. Spektakl jest odpowiedzią na konieczność pokazania tego, co dzieje się z najbliższymi młodego człowieka biorącego narkotyki oraz jakie dramaty oni przeżywają. W odróżnieniu od większości sztuk, dotykających problemu środków uzależniających, nie koncentruje się na osobie zażywającej. Wystawiany jest zwykle dla dwóch różnych (nigdy niemieszanych) publiczności: dla młodzieży i dla dorosłych.
Po spektaklu młodzi widzowie mieli okazję spotkać się z belskimi policjantami, którzy odnieśli się do problemów pokazanych w sztuce. Problemów jakie dotykają młodzież z uzależnieniami od alkoholu i narkotyków.

Spektakl „Działka” sfinansował Samorząd Gminy Belsk Duży z budżetu Komisji Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym. 

E. Tomasiak/ UG Belsk Duży 

Powrót na górę strony