Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Warsztaty z Policją na pływalni

Data publikacji 06.07.2018

Dzielnicowa spotkała się na basenie CESiR w Warce z uczestnikami półkolonii. Spotkanie jest kontynuacją przygotowania dzieci do sezonu letniego. Nie tylko podniesienia ich umiejętności pływackich, ale też wiedzy na temat bezpieczeństwa nad wodą. Spotkanie odbyło się w ramach kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą".

Wczoraj mł. asp. Aneta Ścisłowska wcieliła się w rolę instruktora pływania. Przy pomocy instruktorów wareckiej pływalni oraz strażaków z OSP w Warce przeprowadziła pogadankę profilaktyczną na temat bezpieczeństwa nad wodą. Pod okiem instruktorów dzieci szlifowały swoje pływackie umiejętności. Policjantka przekazywała najmłodszym podstawową wiedzę dotyczącą umiejętności pływania, informując jednocześnie o zagrożeniach, z jakimi mogą się spotkać podczas wypoczynku i rekreacji nad wodą.

Podopieczni Gminnej Instytucji Kultury "Dworku na Długiej" uczestnicy Bohaterskich Wakacji w Warce, to dzieci i młodzież z Warki i okolic. W zajęciach wzięła udział kilkuosobowa grupa dzieci w wieku od 6 do 15 lat. Wśród nich są też osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z pływaniem.

/AW

Powrót na górę strony