Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowa rozmawiała z dziećmi o bezpieczeństwie podczas wakacji

Data publikacji 19.07.2018

Niezapomniane wrażenia i wiele atrakcji przygotowała dzielnicowa dla dzieci spędzających wakacje w mieście z Warki. Goście mogli zwiedzić komisariat, poznać specyfikę służby, a także, zasiąść za kierownicą radiowozu z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi. Na zakończenie wizyty dzieci uczestniczyły w ognisku.

We wtorek policjantów z Komisariatu Policji w Warce odwiedziły dzieci uczestniczące w zajęciach pn. "Bohaterskie Wakacje" organizowanych przez Gminną Instytucję Kultury "Dworek na Długiej". W trakcie wizyty dzieci poznały tajniki policyjnego zawodu, zapoznały się z pracą na różnych stanowiskach oraz mogły zobaczyć miejsca w jednostce, które zwykle nie są dostępne dla każdego.

Dzieci odwiedziły stanowisko kierowania jednostką i mogli obserwować dyżurnego, który przyjmował zgłoszenia o zdarzeniach, mogły też zobaczyć i posłuchać jak drogą radiową wywołuje się policyjne patrole. Z ciekawością poznawały miejsca, w których przebywają zatrzymani.

Policjanci mogli spełnić też marzenia niektórych z dzieci, którzy w przyszłości chcieliby zostać stróżami prawa. Dużą radość sprawiło im bowiem obejrzenie policyjnego radiowozu, który miał uruchomione sygnały świetlne i dźwiękowe. Dzieci obejrzały też przygotowany przez policjantów sprzęt policyjny. Niewątpliwie ciekawą częścią odwiedzin były pokazy tresury psów służbowych przeprowadzone przez przewodników z Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

/AW

 

Powrót na górę strony