Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaproszenie na uroczystość wręczenia sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Grójcu

Data publikacji 11.07.2019

Komendant Powiatowy Policji w Grójcu oraz Starosta Grójecki serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców powiatu grójeckiego na uroczystość nadania sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Grójcu, która odbędzie się podczas tegorocznych obchodów Święta Policji w dniu 12 lipca 2019 roku.

W tym roku przypada 100. rocznica powstania Policji Państwowej. Ten dzień będzie wyjątkowy dla wszystkich funkcjonariuszy, ale przede wszystkim dla grójeckich policjantów oraz pracowników Policji. 12 lipca br. Komendzie Powiatowej Policji w Grójcu zostanie nadany sztandar jako symbol zaufania społecznego, symbol chlubnych tradycji , męstwa, honoru, wierności i ofiarnej służby Ojczyźnie. W trakcie uroczystego apelu zostaną wręczone odznaczenia i akty nominacyjne na wyższe stopnie policyjne.

Uroczystość rozpocznie się mszą świętą w Kościele Świętego Mikołaja w Grójcu przy ulicy Worowskiej 1 o godz. 12.00. Następnie pododdziały wraz z zaproszonymi gośćmi przemieszczą się na Plac Wolności przed Ratuszem Miejskim w Grójcu, gdzie około godz. 13.15 podczas uroczystego apelu w okazji Święta Policji odbędzie się ceremonia wręczenia sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Grójcu.

Pomysł nadania sztandaru grójeckiej jednostce Policji zrodził się w grudniu 2018  roku. Wtedy to powołany został Społeczny Komitet na Rzecz Ufundowania Sztandaru dla Komendy Powiatowej Policji w Grójcu, w skład którego weszli przedstawiciele władz samorządowych z terenu naszego powiatu na czele ze Starostą Powiatu Grójeckiego Panem Krzysztofem Ambroziakiem. Jego ufundowanie jest wyrazem uznania i wsparcia dla działań tutejszej Komendy Powiatowej Policji.

Sztandar jest atrybutem odwołującym się do tradycji i historii. Jest również symbolem przynależności i tożsamości z formacją. Jego nadanie, wzmocni i podkreśli poczucie więzi wśród grójeckich policjantów oraz podniesie prestiż jednostki. Sztandar będzie uświetniał najważniejsze uroczystości społeczno-patriotyczne i będzie również okazją do zaprezentowania elementów pięknego policyjnego ceremoniału. Wystąpienie publiczne ze sztandarem jest wyróżnieniem dla policjantów, a zarazem jednym z najsilniejszych oddziaływań promujących naszą formację w społeczeństwie.

Jeszcze przed rozpoczęciem oficjalnej części uroczystości od godz. 11.00 zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu do skorzystania z wystawy sprzętu policyjnego oraz stoisk policyjnych na Placu Wolności w Grójcu. Policjanci zaprezentują m. in. radiowozy, motocykle, konie oraz sprzęt specjalistyczny kontrterrorystów.

Serdecznie zapraszamy do udziału, bądźcie z Nami w tym wyjątkowym dniu.

 

Powrót na górę strony