Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wakacyjne spotkanie z dziećmi

Data publikacji 24.07.2019

Policjantka zajmująca się problematyką nieletnich z grójeckiej komendy spotkała się z dziećmi, aby porozmawiać o bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku. Poruszyła zagadnienia związane unikaniem zagrożeń, adresowane do najmłodszych, którzy będą przebywać w czasie wolnym na kolonii, obozie lub w miejscu zamieszkania.

Funkcjonariuszka z Grójca wspólnie z pracownikiem grójeckiego sanepidu uczestniczyła w spotkaniu z dziećmi biorącymi udział w obozie Cool Camp Warce. Podczas spotkania, które miało miejsce w ramach działań pn. ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą’’, najważniejszym tematem był bezpieczny wypoczynek podczas trwających wakacji.

Mundurowa przypominała o zasadach korzystania z kąpielisk, organizacji wycieczek pieszych i właściwej postawie w kontaktach z obcymi osobami. Dodatkowo omówiono jak bezpiecznie korzystać z internetu i jakie mogą wystąpić zagrożenia oraz konsekwencje wynikające z publikacji zdjęć oraz danych osobowych w sieci. 

Starszy asystent ds. oświaty zdrowotnej i promocji zdrowia Bożena Janus z sanepidu udzieliła rad i wskazówek, co zrobić aby wypoczynek na łonie natury był bezpieczny, jak ustrzec się przed zatruciami oraz niebezpieczeństwami związanymi ze zwierzętami.

/AW

  • spotkanie w Warce
Powrót na górę strony