Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

GRÓJECCY POLICJANCI UCZESTNICZYLI W XVIII JASNOGÓRSKIM SPOTKANIU ŚRODOWISKA POLICYJNEGO

Data publikacji 01.10.2019

29 września br. w Częstochowie odbyły się XVIII Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego. W uroczystej Mszy Świętej udział wzięli Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk, I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak oraz Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów Rafał Jankowski. W tym roku spotkanie miało wyjątkowy charakter, wpisało się bowiem w obchody 100-lecia powstania Policji Państwowej.

W niedzielny poranek już po raz osiemnasty policjanci, pracownicy cywilni oraz związkowcy z całej Polski przyjechali na Jasną Górę, aby wziąć udział w XVIII Spotkaniach Środowiska Policyjnego. Reprezentacje złożone z funkcjonariuszy i cywili, jak co roku, wyruszyły do Częstochowy w związku z przypadającym 29 września wspomnieniem patrona Policji - św. Michała Archanioła. Na Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego przybyła również reprezentacja grójeckich policjantów na czele z Komendantem Powiatowym Policji w Grójcu podinsp. Wojciechem Bednarskim. 

Po przybyciu na Jasną Górę pielgrzymi wzięli udział w głównych uroczystościach. Zgromadzeni wyruszyli z Placu Biegańskiego w Częstochowie. Następnie zostały  złożone wiązanki kwiatów przy pomniku Józefa Piłsudskiego i pomniku Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. Z kolei przed pomnikiem Nieznanego Żołnierza odbył się Apel z okazji 79 rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

Policjanci pomodlili się pod płaskorzeźbą GLORIA VICTIS w intencji policjantów pomordowanych na wschodzie wiosną 1940 r. oraz przed Cudownym Obrazem w Kaplicy Matki Boskiej Jasnogórskiej. O godz. 13:15 na Jasnogórskich Błoniach pielgrzymi wzięli udział we mszy świętej celebrowanej przez Księdza Biskupa Józefa Guzdka.

Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego stanowiło niepowtarzalną okazję do spędzenia czasu w duchu modlitwy i zadumy.

 

  • zdjęcia
  • zdjęcia
  • zdjęcia
  • zdjęcia
Powrót na górę strony