Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Debata Społeczna w Warce

Data publikacji 23.10.2019

O bieżących zagrożeniach, działaniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, programie „Dzielnicowy bliżej nas” i związanej z nim aplikacji „Moja Komenda”, a także o stanie bezpieczeństwa i podejmowanych działaniach rozmawiali wczoraj wareccy i grójeccy policjanci z mieszkańcami gminy Warka. Wszystkie spostrzeżenia przekazywane przez uczestników posłużą policjantom do jeszcze efektywniejszego planowania swoich zadań.

Wczoraj o godz. 11.00 w budynku Centrum Sportu i Rekreacji w Warce odbyła się debata społeczna pn.: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. W spotkaniu z mieszkańcami uczestniczyli Zastępca Burmistrza Warki Pani Tesera Knyzio, Komendant Komisariatu Policji w Warce – podkom. Paweł Lewandowski wraz z Zastępcą asp. sztab. Januszem Bogdańskim, dzielnicowi tego rejonu – mł. asp. Aneta Ścisławoska, mł. asp. Artur Opszalksi i st. asp. Andrzej Duda, policjanci grójeckiej komendy oraz zainteresowani bezpieczeństwem mieszkańcy gminy.

Podczas debaty Komendant Komisariatu przedstawił prezentację dotyczącą stanu bezpieczeństwa na terenie gminy, jaki został odnotowany w okresie styczeń - wrzesień 2018 roku oraz analogicznie w 2019 roku. Zostało omówione również działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i informacje zgłaszane za jej pośrednictwem. Jednym z elementów spotkania było też zapoznanie z programem „Dzielnicowy bliżej nas” i aplikacją „Moja Komenda” oraz zadaniami i rolą dzielnicowych, a w szczewgólności ich planami priorytetowymi.

Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grójcu podinsp. Radosław Kaczmarek omówił zagadnienia związane ze zdarzeniami w ruchu drogowym w odniesieniu do miasta i gminy Warka oraz problematyke bezpieczeństwa w ruchu drogowym kierowaną zarówno do młodszych, jak i do starszych słuchaczy. Najważniejszą kwestią były wypadki drogowe, w tym z udziałem motocyklistów i młodych osób. Wszystkim przypomniano o konieczności korzystania z elementów odblaskowych,które ratują życie zwłaszcza o tej porze roku.

Kolejnymi prelegentami była Pani Edyta Kępka i Liliana Szeliga z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Radomiu. Panie zaprezentowały w jaki sposób nalezy współpracować z ZUSem, jak załatwiać sprawy formalne w samym urzędzie oraz przez internet. NIe zabrakło informacji na temat korzystania z przysługujących świadczeń.

Ostatnim prelegentem była Pani mł. bryg. Paulina Nadolska z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu, która mówiła o bezpiecznym korzystaniu z urządzeń grzewczych. Szeroko poruszyła temat tzw. "cichego zabójcy" czyli czadu, z powodu którego co roku powiat grójecki odnotowuje przypadki śmiertelne. Zaprezentowano urządzenia z których nalezy korzystać, aby nie narazić się na zatrucie tlenkiem węgla.

W czasie rozmowy na temat lokalnych problemów uczestnicy zgłaszali miejsca, w których zauważają zagrożenia, szczególnie w ruchu drogowym. Mieszkańcy wskazywali także miejsca, gdzie dochodzi do spożywania alkoholu i zaśmiecania. Policjanci zachęcali do bieżącej współpracy i informowania w każdej możliwej formie o łamaniu prawa i stwarzaniu zagrożenia, a także dzielenia się informacjami o metodach zapobiegania poszczególnym przestępstwom. Wszystkie wnioski i uwagi mieszkańców będą uwzględniane w toku codziennej służby policjantów.

kom. A. Wójcik

  • Debata społeczna w Warce
  • Debata społeczna w Warce
  • Debata społeczna w Warce
  • Debata społeczna w Warce
  • Debata społeczna w Warce
  • Debata społeczna w Warce
  • Debata społeczna w Warce
  • Debata społeczna w Warce
  • Debata społeczna w Warce
Powrót na górę strony