Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA A TWOJE BEZPIECZEŃSTWO

Data publikacji 31.10.2019

Policjanci z Grójca zachęcają do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Aplikacja działa już ponad trzy lata i nadal cieszy się dużym zainteresowaniem.

Przypominamy mieszkańcom miasta i powiatu grójeckiego, że od 20 września 2016r. mogą mieć bezpośredni wpływ na swoje bezpieczeństwo, a korzystanie z aplikacji KMZB jest bardzo proste. Jej obsługa została zaprojektowana w taki sposób, aby każdy mieszkaniec powiatu mógł przez internet w szybki i anonimowy sposób zgłaszać różne problemy. Każde zgłoszenie na Krajowej Mapie Bezpieczeństwa jest dokładnie sprawdzane, jeśli się potwierdzi, wskazany rejon objęty jest większym nadzorem przez policjantów.

Z analizowanych przez koordynatorów danych wynika, że najwięcej zgłoszeń w na terenie podległym grójeckiej policji dotyczy głównie przekraczania dozwolonej prędkości jazdy, na kolejnych miejscach pojawia się nieprawidłowe parkowanie, niewłaściwa infrastruktura, otrzymywaliśmy również zgłoszenia dotyczące  spożywania alkoholu w miejscach publicznych.

Wskazane przez internautów miejsca na mapie zostały objęte naszym nadzorem, dziękujemy za wszystkie Państwa sygnały.

 

Pamiętajmy jednak, że zgłoszenia za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastąpią potrzeby pilnej interwencji Policji gdy zagrożone jest życie lub zdrowie ludzkie i nie są tożsame ze zgłoszeniem interwencji.

W tych przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112.

Film KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA

Opis filmu: KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA

Pobierz plik KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA (format mp4 - rozmiar 30.4 MB)

Powrót na górę strony