Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkania w szkołach przed feriami

Data publikacji 17.01.2020

Grójeccy dzielnicowi prowadzą spotkania z dziećmi i młodzieżą przygotowujące do bezpiecznych ferii, które w tym roku dla naszego województwa rozpoczynają się 10 lutego. W związku z tym udali się do szkół na terenie powiatu, gdzie prowadzili działania prewencyjno-edukacyjne.

Ferie zimowe, w województwie mazowieckim rozpoczynają się 10 lutego i potrwają przez kolejne dwa tygodnie. Funkcjonariusze zajmujący się profilaktyką oraz dzielnicowi grójeckiej Policji w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży prowadzą działania prewencyjno-edukacyjne pod nazwą „Bezpieczne Ferie 2020”. W ramach powyższych działań udali się do szkół na terenie powiatu, gdzie spotykali się z uczniami.

Podczas prelekcji z dziećmi i młodzieżą, policjanci przypominali zasady bezpieczeństwa, które mają na celu przybliżenie zagrożeń z jakimi mogą się spotkać korzystając z zimowego wypoczynku. Udzielali również rad, dotyczących zachowania w sytuacji, gdy pod ciężarem drugiej osoby załamie się lód. Przestrzegali przed korzystaniem z lodowisk na zbiornikach wodnych, czy zjeżdżaniem na sankach w pobliżu ulic. Policjanci omawiali też zasady bezpiecznego podróżowania udających się na wypoczynek, właściwego zachowania się w górach i na stoku, a także bezpiecznego przebywania w domu. NIe mogło również zabraknąć zasad bezpiecznego korzystania z internetu i uwag dotyczących zażywania środków odurzających.

Na zdjęciach możemy zobaczyć spotkania przeprowadzone przez policjantów z zespołu profilaktyki społecznej w Publicznej Szkole Podstawowej w Mogielnicy oraz dzielnicowe sierż. Karinę Jarzębską i st. post. Paulinę Mazur w Publicnzej Szkole Podstawowej Nr 2 w Grójcu.

kom. A. Wójcik

 

 

  • Spotkania
  • Spotkania
  • Spotkania
  • Spotkania
  • Spotkania
  • Spotkania
Powrót na górę strony