Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wjechał do rowu. Był pijany i poszukiwany

Data publikacji 20.01.2020

Blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 45-latek, który spowodował kolizję. Był poszukiwany w celu wykonania czynności, w związku z innym przestępstwem. Dzięki interwencji żołnierza Żandarmerii Wojskowej nie uciekł z miejsca zdarzenia.

W sobotni wieczór wareccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w miejscowości Michałów Parcele ktoś samochodem wjechał do rowu. Gdy funkcjonariusze pojawili się na miejscu zastali zgłaszającego, który powstrzymywał sprawcę kolizji przed ucieczką. 45-latek kierując oplem wjechał do rowu, był pijany. Badanie wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kiedy mundurowi sprawdzili mężczyznę okazało się, że jest poszukiwany przez radomską policję i prokuraturę. Został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości sąd może orzec karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. 

Słowa podziękowania należą się żołnierzowi z Oddziałów Specjalnych Żandarmerii Wojskowej z Mińska Mazowieckiego, który w czasie wolnym od służby poinformował o zdarzeniu i nie pozwlolił, aby sprawca przestępstwa oddalił się z miejsca zdarzenia.

kom. A. Wójcik

Powrót na górę strony