Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za narkotyki

Data publikacji 09.02.2017

Grójeccy policjanci zatrzymali 18-letniego mieszkańca gminy Mogielnica, za posiadanie i rozprowadzanie narkotyków. łącznie usłyszał 4 zarzuty. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

W nocy z 4 na 5 lutego 2017r. policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali samochód Chevrolet AVEO, którym poruszali się trzej młodzi mężczyźni. Podczas kontroli w pojeżdzie policjanci ujawnili znaczne ilości środków odurzających w postaci marihuany, amfetaminy oraz extasy. W trakcie przeszukania pojazdu zabezpieczono również wagę elektroniczną i 41 sztuk torebek foliowych z zapięciem strunowym. Zatrzymani zostali osadzeni w policyjnym areszcie.

Jeszcze tego samego dnia sprawą zajęli się operacyjni, którzy w trakcie czynności z zatrzymanymi ustalili skąd pochodzą znalezione środki odurzające. Jeden z zatrzymanych mężczyzn przyznał się do posiadania narkotyków znalezionych w samochodzie oraz wyjaśnił okoliczności ich posiadania. Łącznie zabezpieczono ponad 227 gramów amfetaminy, ponad 34 gramy marihuany oraz tabletkę extasy. Łącznie zabezpieczono ponad 260 gram różnego radzaju środków odurzających. W trakcie dalszych czynności operacyjni ustalili odbiorców narkotyków którzy kupowali od zatrzymanego. Następnego dnia 18-latkowi przedstawiono, po doprowadzeniu do Prokuratury Rejonowej w Grójcu, łącznie cztery zarzuty, za posiadanie znacznej ilości środków odurzających, ich rozprowadzanie oraz posiadanie przedmiotów służących do ich przetwarzania. 7 lutego br. zatrzymany mieszkaniec gminy Mogielnica został doprowadzony do Sądu Rejonowego w Grójcu, gdzie zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.   

/AW

Powrót na górę strony