Aktualności

„Dzielnicowy Bliżej Nas” – spotkania z sołtysami

Data publikacji 01.10.2020

Dzielnicowi z powiatu grójeckiego utrzymują stały kontakt ze społecznościami lokalnymi swoich rejonów. W ostatnim czasie dzielnicowi gminy Jasieniec i Pniewy spotkali się z sołtysami. Podczas wizyt omówili między innymi możliwości rozwiązywania problemów nurtujących lokalną społeczność w celu poprawy poczucia ich bezpieczeństwa.

W ramach działań związanych z Planem Priorytetowym, asp. sztab. Arkadiusz Dąbrowski i mł. asp. Piotr Tomczak, odbyli spotkania z sołtysami miejscowości leżących w podległym im rejonie. Dzielnicowi omówili problemy jakie występują na terenie gminy Jasieniec i Pniewy, związane m. in. z bezpieczeństwem niechronionych użytkowników ruchu drogowego oraz kradzieżami i kradzieżami z włamaniem. Wspólnie z gospodarzami sołectw wypracowali warunki współpracy mające na celu przyczynienie się do zminimalizowania tych problemów.

Korzystając z okazji przypomnieli mieszkańcom gmin o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wytłumaczyli znaczenie mapy zagrożeń w walce z najbardziej uciążliwymi dla społeczeństwa zagrożeniami oraz jak należy poprawnie z niej korzystać. Wskazali w jakich przypadkach interwencję należy zgłosić telefonicznie żeby reakcja policji była natychmiastowa, a kiedy zagrożenie można zaznaczyć na mapie do późniejszej weryfikacji. Policjanci wyjaśnili również cel stosowania aplikacjii „ Moja Komenda”.

nadkom. A. Wójcik

  • spotkania z sołtysami
  • spotkania z sołtysami
Powrót na górę strony