Aktualności

„Świeć Przykładem – bądź widoczny” apelują policjanci

Data publikacji 25.09.2020

Grójeccy policjanci rozdawali odblaski niechronionym uczestnikom ruchu drogowego, prowadzili zajęcia profilaktyczne z dziećmi. Uświadamiali, jak ważna jest widoczność pieszych i rowerzystów na drodze. Od wczoraj, aż do marca 2021 roku policja prowadzić będzie działania prewencyjne „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM”.

W środę rozpoczęła się jesień. Jest to czas kiedy szybko zapada zmrok a dni są szare i często pada deszcz. Zmieniająca się aura, powoduje, że odległość z której kierowca może dostrzec pieszego jest coraz mniejsza.

Dlatego policjantka zajmująca się profilaktyką nieletnich podczas spotkania z uczniami grójeckich podstawówek przypomniała o konieczności przestrzegania zasad ruchu drogowego oraz o tym jak jakie znaczenie mają odblaski, a wszystko to w ramach akcji „Świeć Przykładem – bądź widoczny”. Warceka dzielnicowa róznież spotkała się z podopiecznymi swojego terenu. Informowała, że nawet najmniejszy element zamieszczony na kurtce, plecaku zabłyśnie pod wpływem świateł nadjeżdżającego pojazdu powodując, że będziemy widoczni dla kierowców z większej odległości. W akcji uczestniczyłi także funkcjonariusze ruchu drogowego, którzy pieszym oraz rowerzystom przekazywali elementy odblaskowe, przypominając jednocześnie o dbaniu o własne bezpieczeństwo.

Akcja profilaktyczna połączona będzie także z działaniami kontrolnymi na drogach całego powiatu grójeckiego. Poza uświadamianiem i upominaniem, patrole stosować będą także mandaty i wnioski o ukaranie do sądu, w przypadku ujawnionych wykroczeń drogowych polegających na nieużywaniu elementów odblaskowych po zmierzchu, poza terenem zabudowanym oraz nieprawidłowym oświetleniu rowerów.

nadkom. A. Wójcik

  • Policjant przekazuje rowerzyście odblask
    Policjant przekazuje rowerzyście odblask
  • Policjantka prowadzi spotkanie profilaktyczne z dziećmi
    Policjantka prowadzi spotkanie profilaktyczne z dziećmi
  • Dzielnicowa prowadzi spotkanie profilaktyczne z dziećmi
    Dzielnicowa prowadzi spotkanie profilaktyczne z dziećmi
Powrót na górę strony