Aktualności

Grupa „SPEED” działa na terenie powiatu grójeckiego

Data publikacji 15.10.2020

77 skontrolowanych pojazdów, 63 nałożone mandaty karne na kierowców, 2 zatrzymane prawa jazdy - to wynik tygodniowej akcji grójeckiej grupy „SPEED”.

Prędkość – to najczęściej wymieniana przyczyna wypadków drogowych. Wynika to nie tylko z policyjnych statystyk, ale i z obserwacji użytkowników dróg. Aby przeciwdziałać niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze oraz ograniczyć liczbę wypadków drogowych, policjanci z grójeckiego wydziału ruchu drogowego sukcesywnie prowadzą akcję „SPEED”.

Podczas tygodniowej akcji, w dniach od 5 do 11 października br. policjanci „drogówki” skontrolowali 77 pojazdów, nałożyli na kierujących 43 mandaty karne za przekroczenie prędkości. Mundurowi zatrzymali również 2 prawa jazdy na przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym.

Ładna pogoda i coraz lepsze drogi "zachęcają" niektórych kierowców do łamania przepisów prawa. W ten sposób osoby te powodują zagrożenie nie tylko dla siebie, ale stwarzają niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia innych uczestników dróg, często nie zdając sobie z tego sprawy. Do najbardziej zagorzałych zwolenników poruszania się z dużą prędkością nie docierają przekazy edukacyjno-profilaktyczne, ani informacje o kolejnych tragediach, do jakich dochodzi na drodze.

Aby przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drodze działa grupa „SPEED”. Policjanci działają zdecydowanie, ukrucając karygodne zachowania na drodze i są wszędzie tam, gdzie dochodzi do nielegalnych wyścigów oraz notorycznego przekraczania prędkości.

Zespół „SPEED” działa na terenie całego powiatu grójeckiego, wykorzystując przede wszystkim radiowozy nieoznakowane. Funkcjonariusze prowadzą zarówno pomiary statyczne, jak i dynamiczne.

nadkom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony