Aktualności

Kolejne dwa prawa jazdy zatrzymane

Data publikacji 16.10.2020

Policjanci z grójeckiej drogówki zatrzymali kolejne prawa jazdy w związku z przekroczeniem prędkości na terenie zabudowanym. Sprawcy wykroczeń zostali zatrzymani m. in. przez funkcjonariuszy działających w ramach Mazowieckiej Grupy Speed. Teraz na trzy miesiące stracili uprawnienia do kierowania samochodami.

Wczoraj dwie osoby poruszające się samochodami po drogach powiatu grójeckiego straciły prawo jazdy. Mężczyźni przekroczyli dozwoloną na terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h.

W Kozietułach w ręce pełniących służbę funkcjonariuszy ruchu drogowego w ramach Mazowieckiej Grupy Speed po południu wpadł 57-letni kierowca peugeota partner, który jechał z prędkością 102 km/h w terenie zabudowanym. 39-letniego mieszkańca powiatu grójeckiego, który kierował mazdą w Golianach zatrzymał wieczorem drugi patrol. Kierujący przekroczył dozwoloną prędkość o 91 km/h.

W związku z powyższym, w świetle obowiązujących przepisów, wobec sprawców wykroczeń zostanie wszczęte postępowanie administracyjne dotyczące zatrzymania uprawnień. Ponadto za przekroczenie prędkości każdy z nich został ukarany mandatem karnym i 10 punktami karnymi. Teraz zatrzymani kierujący przez trzy miesiące nie będą mogli kierować samochodami.

Prędkość jest nieustannie najczęstszą przyczyną tragicznych zdarzeń drogowych. Mundurowych należących do grupy SPEED nie obowiązują granice administracyjne powiatów. Może się zdarzyć, że radiowóz nieoznakowany z terenu Radomia pojawi się w Grójcu, Kozienicach lub innym mieście na terenie województwa. Przypominamy, że zgodnie z przepisami należy jeździć cały czas. Jednocześnie apelujemy o rozwagę na drodze.

nadkom. A. Wójcik

Powrót na górę strony