Aktualności

REAGUJ, KIEDY WIDZISZ NIEPOKOJĄCE SYTUACJE - KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA

Data publikacji 04.11.2020

Widzisz w swoim miejscu zamieszkania coś niepokojącego? Przypominamy, że będąc świadkiem takich sytuacji możesz skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To interaktywne narzędzie dające każdemu obywatelowi możliwość wpłynięcia na bezpieczeństwo w swoim rejonie. Zachęcamy do korzystania z aplikacji KMZB.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa kilku lat z powodzeniem działa w całej Polsce. Narzędzie sprawdza się jako dobry komunikator między społeczeństwem, a Policją. Mieszkańcy chętnie z niej korzystają i nanoszą na mapę zagrożenia, które później są weryfikowane przez mundurowych.

Zgłoszenie są przede wszystkim sprawdzane przez dzielnicowych. To policjanci pierwszego kontaktu, którzy najlepiej znają swoje rejony i reagują na nieakceptowane społecznie zachowania. Zgłaszane zagrożenia na drogach są natomiast sprawdzane przez mundurowych z ruchu drogowego.

Jeśli widzisz, że w twojej okolicy dzieje się coś niepokojącego, zareaguj i zgłoś to na mapie. Pamiętaj jednak, że w przypadkach pilnych, kiedy jest potrzebna natychmiastowa interwencja Policji, nadal korzystamy z numeru alarmowego 112.

Zachęcamy do korzystania z powyższej aplikacji, która bez wątpienia wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa.

Powrót na górę strony