Aktualności

Areszt dla podejrzanego o zabójstwo

Data publikacji 26.01.2021

Kilka dni temu w Warce, doszło do ugodzenia nożem 39-letniego mężczyzny. Sprawca został zatrzymany bezpośrednio po zdarzeniu, najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

W miniony czwartek przed południem dyżurny grójeckiej komendy otrzymał informację, z której wynikało, że w Warce doszło do ugodzenia nożem. Skierowani na miejsce funkcjonariusze z Warki zastali 39-latka z raną kłutą klatki piersiowej. Mężczyzna pomimo udzielonej pomocy medycznej zmarł.

Mundurowi ustalili, że mężczyzna został ugodzony nożem przez znajomego, z którym wcześniej spożywał alkohol. Dzieki szybkiej reakcji i ustaleniom podjętym przez funkcjonariuszy, 39-letni sprawca w ciągu godziny od zdarzenia został zatrzymany. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu. W tym czasie dochodzeniowcy wspólnie z prokuratorem, gromadzili materiał dowodowy, który wykazał związek podejrzanego ze śmiercią 39-latka.

Zatrzymany został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut popełnienia zabójstwa. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Sprawa jest w toku. W dalszym ciągu zgromadzone dowody poddawane są ocenie i analizie w celu dokładnego wyjaśnienia okoliczności sprawy.

Autor: nadkom. Agnieszka Wójcik

Opis filmu: Areszt dla podejrzanego o zabójstwo

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 7.28 MB)

Powrót na górę strony