Aktualności

Zarzuty za kradzież z włamaniem

Data publikacji 03.02.2021

Policjanci z grójeckiej komendy wpadli na trop mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem do piwnicy. Okazali się nimi 27-letni mieszkańcy Grójca. Włamywacze już usłyszeli zarzuty. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Grójca pracowali nad sprawą związaną z kradzieżą z włamaniem do piwnicy na jednym z grójeckich osiedli. Na miejscu funkcjonariusze przeprowadzili oględziny, przesłuchali świadków. Policjanci dzięki pracy operacyjnej ustalili, kto najprawdopodobniej jest odpowiedzialny za włamania. Następnego dnia po zgłoszeniu przestępstwa zatrzymano dwóch 27-letnich mieszkańców Grójca.

Policjanci podczas przeszukań w miejscach zamieszkania sprawców ujawnili część skradzionych narzędzi i urządzeń elektrycznych. Kolejne utracone elektronarzędzia posiadał mężczyzna, który je nabył od sprawców.

Funkcjonariusze po zgromadzeniu materiału dowodowego, przedstawili podejrzanym zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. 27-latkom grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Okoliczności zakupu kradzionych przedmiotów są wyjaśniane. Pamiętajmy, że paserstwo również jest karane. Nabywanie, a także zbywanie mienia pochodzącego z czynu zabronionego, w tym także z kradzieży jest przestępstwem, za które grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony