Aktualności

Bezpieczny internet

Data publikacji 08.02.2021

Policjantka zajmująca się profilaktyką z grójeckiej komendy rozmawiała online z uczniami Zespołu Szkół w Grójcu o bezpiecznym korzystaniu z internetu. Spotkanie z mundurową miało na celu propagowanie działań na rzecz bezpiecznego i świadomego dostępu młodzieży do zasobów globalnej sieci.

Funkcjonariuszka Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii prowadziła spotkania profilaktyczne online, na których rozmawia z młodzieżą o bezpieczeństwie podczas korzystania z internetu. Uczestnikami zajęć online byli uczniowie klasy II z Zespołu Szkół w Grójcu.

Działania są realizowane w ramach przypadającego w dniu 9 lutego 2021 roku Dnia Bezpiecznego Internetu, którego celem jest między innymi ograniczanie zjawiska cyberprzemocy, mowy nienawiści czy „hejtu” wśród młodych ludzi.

Podczas prowadzonej prelekcji policjantka zwracała uwagę, że korzystanie z sieci to nie tylko możliwość nauki i zabawy, ale również zagrożenia, które mogą mieć negatywny wpływ na rozwój młodego człowieka. Zapoznała również młodzież z najważniejszymi przepisami zawartymi w Ustawie o Postępowaniu w Sprawach Nieletnich, dotyczącymi przeciwdziałania wszelkim objawom demoralizacji i przestępczości osób nieletnich.

nadkom. Agnieszka Wójcik

 

Powrót na górę strony