Aktualności

Dzięki telefonicznej informacji policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 09.02.2021

Policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwego kierującego, który miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy było możliwe dzięki telefonicznej informacji przekazanej do dyżurnego Komendy Policji.

Przed godz. 21.00 w sobotę dyżurny grójeckiej komendy, został telefonicznie powiadomiony, o samochodzie audi, którego kierujący porusza się w taki sposób, iż zgłaszający przypuszczał że jest on nietrzeźwy. Osobówka miała pojechać w kierunku Mogielnicy. We wskazane miejsce udali się policjanci, którzy zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu grójeckiego. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący audi ma ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Wkrótce mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Kolejny raz do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy doszło dzięki informacji przekazanej telefonicznie grójeckim policjantom. Zapewne, taki sposób uniemożliwienia nietrzeźwemu kierowcy jazdy zapobiegł kolejnej tragedii na drodze. Przypominamy, że każdy nietrzerźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Dziękujemy za godną naśladowania postawę.

nadkom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony