Aktualności

Dzielnicowi przypominali o odśnieżaniu dachów

Data publikacji 10.02.2021

Dzielnicowi, dbając o bezpieczeństwo społeczeństwa, przypominali mieszkańcom swoich rejonów, że śnieg na chodnikach i dachach oraz zwisające sople stanowią piękny zimowy krajobraz, ale także duże niebezpieczeństwo.

We wtorek dzielnicowi realizujący swoje zadania na terenie powiatu grójeckiego przypominali mieszkańcom o obowiązku dbania o swoje nieruchomości. Śnieżne czapy i błyszczące w słońcu sople lodu, zwisające z dachów budynku, to piękny zimowy krajobraz. Jednak biały puch zalegający na dachach budynków stanowi zagrożenie, zarówno dla mieszkańców, jak i przechodzących obok budynków osób. Policjanci szczególną uwagę zwracali na obiekty wielkopowierzchniowe, m.in. markety, hale targowe, sportowe czy magazyny, ale też na budynki gospodarcze czy też domy prywatne, szczególnie te wieloletnie.

Gdy śniegu jest zbyt dużo, jego ciężar może doprowadzić do osłabienia konstrukcji dachu, a w najgorszym przypadku, nawet do jego zawalenia. Równie niebezpieczne co śnieg są dużych rozmiarów lodowe sople. Spadając z dużych wysokości mogą wyrządzić ogromną krzywdę przechodniom, a nawet doprowadzić do śmierci.

nadkom. Agnieszka Wójcik

 

Powrót na górę strony