11 kierowców straciło prawo jazdy - Aktualności - KPP w Grójcu

Aktualności

11 kierowców straciło prawo jazdy

Data publikacji 07.04.2021

Przez ostatni tydzień policjanci z grójeckiej drogówki zatrzymali 11 praw jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym oraz kierowanie pod wpływem alkoholu. Działania realizowali również funkcjonariusze należący do Mazowieckiej Grupy SPEED.

W ostatnim tygodniu w swoich działaniach policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grójcu skupili się przede wszystkim na osobach rażąco naruszających zasady bezpieczeństwa. Prowadzone były kontrole prędkości, sprawdzana była trzeźwość kierujących oraz stan techniczny pojazdów. Podczas prowadzonych działań znaczącą rolę pełnili policjanci grupy „SPEED”, dla których priorytetem było ujawnianie szczególnie niebezpiecznych zachowań.

Policjanci ujawnili ponad 360 wykroczeń. Niezmiennie większość z nich dotyczyła nadmiernej prędkości. Funkcjonariusze zatrzymali, 8 praw jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym oraz ujawnili 3 kierujących pod wpływem alkoholu. Tych 8 kierowców będzie zmuszonych odpocząć od prowadzenia pojazdów mechanicznych przez najbliższe 3 miesiące, jak również zostali ukarani mandatami karnymi. 67-letni kierowca skutera pomimo, że stracił już prawo jazdy za kierowanie w stanie nietrzeźwości wsiadł za kierownicę i po raz kolejny nie zastosował się do przepisów. Kierował pomimo czynnego zakazu kierowania wszelkimi pojazdami machanicznymi wydanego przez sąd w 2020 r., jednocześnie mając ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna po raz kolejny odpowie przed sądem.

Przypominamy:

Za jazdę w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) lub pod wpływem środków odurzających kierującemu pojazdem mechanicznym grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Obligatoryjnie zasądzona zostaje grzywna w wysokości minimum 5.000 złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów minimum na 3 lata.

Kierujący po użyciu alkoholu (od 0,2 promila do 0,5 promila) podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 50 złotych. Sąd orzeka również zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na minimum 6 miesięcy.

Kierowanie pojazdem pomimo cofnięcia uprawnień również jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

nadkom. Agnieszka Wojcik

 

Powrót na górę strony