Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„SPOKREWNIENI SŁUŻBĄ” – wspólna akcja krwiodawstwa służb mundurowych

Data publikacji 27.03.2017

Dzisiaj grójeccy policjanci przyłączyli się do zbiórki krwi w hołdzie Żołnierzom Wyklętym. Mundurowi postanowili podzielić się tym co najcenniejsze – krwią, która ratuje życie, a równocześnie w ten wyjątkowy sposób uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych.

„spoKREWnieni służbą” - ta ogólnopolska akcja została zorganizowana w hołdzie Żołnierzom Wyklętym, ale także aby zwrócić uwagę na potrzeby Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz zachęcić kolejne osoby do oddawania krwi na rzecz osób potrzebujących. Grójeccy policjanci poprzez udział i organizację zbiórek krwi chcą zaakcentować to, że są gotowi ratować życie nie tylko poprzez codzienną służbę, ale także oddając honorowo krew, do czego wszystkich zachęcają.

Dzisiaj o godzinie 8:30 przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Grójcu zaparkował ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu, w którym w odpowiednich warunkach wszyscy chętni mogli oddać krew. Nie zawiedli policjanci, którzy wiedząc, że ich krew może komuś uratować życie, licznie stawili się w punkcie poboru tego cennego daru. Nikt inny jak funkcjonariusze podczas codziennej służby nie spotykają się tak często z sytuacjami, w których życie ludzkie jest zagrożone, gdzie liczy się każda minuta, by uratować życie i zdrowie osób poszkodowanych. Dlatego przy każdej nadążającej się okazji mundurowi włączają się w tego typu akcje.    

W dzisiejszą zbiórkę krwi włączyli się policjanci oraz pracownicy Policji w Grójca, żołnierze z 1. Ośrodka Radioelektronicznego w Ogrodzienicach, funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Lesznowoli, Aresztu Śledczego w Grójcu, Straży Pożarnej w Grójcu oraz policjanci z Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Ponadto w zbiórce uczestniczyli mieszkańcy powiatu grójeckiego, w tym motocykliści - członkowie klubu Cobra Grójec FG. 

Łącznie krew oddały 52 osoby, co dało ponad 23 litry krwi. 

/AW

Film "spoKREWnieni służbą"

Powrót na górę strony