Aktualności

Policjanci z Grójca, którzy wchodzą w skład mazowieckiej grupy SPEED podsumowali miniony tydzień

Data publikacji 21.09.2021

Policyjna grupa SPEED, w skład której wchodzą najbardziej doświadczeni funkcjonariusze ruchu drogowego, powstała, aby zwalczać agresywne zachowania na drogach. Mundurowi ze SPPED-a kierowani są głównie w te miejsca, gdzie najczęściej łamane są przepisy oraz dochodzi do poważnych zdarzeń drogowych. Rejon ich działania nie ogranicza się do terenu jednego powiatu, dlatego pojawiają się wszędzie tam, gdzie ich obecność jest potrzebna.

Podczas tygodniowych działań policjanci z grójeckiej drogówki, którzy znajdują się w strukturach Mazowieckiej Grupy SPEED na terenie miasta i powiatu grójeckiego skontrolowali 130 pojazdów, w tym 127 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość. 1 kierowca stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Policjanci na kierujących nałożyli 117 mandatów karnych, w 9 przypadkach zastosowali pouczenia oraz skierowali 1 wniosek do sądu. Zatrzymali 10 dowodów rejestracyjnych, jednego nietrzeźwego kierującego oraz jedną osobę, która kierowała pomimo sądowego zakazu.

Pamiętać należy, że jazda z dużą prędkością zawsze stanowi zagrożenie zarówno dla osób podróżujących pędzącym pojazdem, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość ma wpływ na ryzyko zaistnienia wypadku drogowego i ma też decydujące znaczenie dla rodzaju i rozmiaru obrażeń uczestników takiego zdarzenia.

Dlatego poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest ściśle związana z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących limitów prędkości. Między innymi właśnie w tym celu powstała mazowiecka grupa „SPEED”, która dyscyplinuje kierowców, rażąco naruszających przepisy ruchu drogowego.

nadkom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony