ROAD SAFETY DAYS – podsumowanie - Aktualności - KPP w Grójcu

Aktualności

ROAD SAFETY DAYS – podsumowanie

Data publikacji 22.09.2021

W dniach 16-22 września 2021 r., w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich europejskich krajach prowadzona była akcja pod nazwą ROAD SAFETY DAYS (Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego). Akcja koordynowana była przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL oraz popierana m.in. przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC).

We wtorek 21 września br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu uczestniczyli w akcji ROAD SAFETY DAYS. Podczas służby funkcjonariusze zwracali uwagę i reagowali na wykroczenia, które są głównymi przyczynami wypadków drogowych, tj. przekraczanie dozwolonej prędkości, niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, nieprawidłowe wyprzedzanie i kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu czy w stanie nietrzeźwości.

Policjanci z grójeckiej drogówki skontrolowali 78 pojazdów. W trakcie kontroli funkcjonariusze nie ujawnili kierowcy po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości. Niestety tak dobrze już nie było w kwestii przekraczania dozwolonej prędkości. Mundurowi nałożyli 60 mandatów za zbyt szybką jazdę. Za rażące przekroczenia prędkości zatrzymano dwa prawa jazdy. Dwóch mężczyzn przekroczyło dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 53 i 56 km/h.

nadkom. Agnieszka Wójcik

 

Powrót na górę strony