Na elektrycznej hulajnodze z promilami - Aktualności - KPP w Grójcu

Aktualności

Na elektrycznej hulajnodze z promilami

Data publikacji 19.10.2021

Kierował hulajnogą mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Świadkami zdarzenia byli policjanci. Zgodnie z nowymi przepisami ruchu drogowego, mężczyzna za popełnione wykroczenie ukarany został mandatem karnym.

Od 20 maja, na terenie kraju obowiązują nowe przepisy ruchu drogowego dotyczące między innymi użytkowników hulajnóg elektrycznych. Zgodnie z nowelizacją, kierowanie hulajnogą w stanie nietrzeźwości lub po użyciu alkoholu jest wykroczeniem.

Do nowych przepisów nie zastosował się mieszkaniec Warki, który w stanie nietrzeźwości kierował hulajnogą, jadąc po jezdni. Policjanci, którzy 17 października br. patrolowali ul. Pułaskiego w Warce, po godzinie 18:00 zauważyli jak mężczyzna kierujący hulajnogą elektryczną jedzie slalomem środkiem jezdni. Funkcjonariusze postanowili wylegitymować mężczyznę i od razu wyczuli od 35-latka silną woń alkoholu. Okazało się, że mieszkaniec Warki w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Całe zdarzenie zakończyło się dla niego mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

Policja apeluje do kierujących hulajnogami elektrycznymi o rozsądek i ostrożność oraz przestrzeganie nowych przepisów ruchu drogowego.

nadkom. Agnieszka Wojcik

 

Powrót na górę strony