Pijany kierowca spowodował kolizję - Aktualności - KPP w Grójcu

Aktualności

Pijany kierowca spowodował kolizję

Data publikacji 20.10.2021

Blisko 3 promile alkoholu w organizmie i wsiadł za kierownicę volvo. Pod Błędowem spowodował kolizję uderzając w ogrodzenie. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Zatrzymany przez policjantów, noc spędził w policyjnym areszcie. Grozi za to do 2 lat więzienia.

Blisko 3 promile alkoholu miał w organizmie 21-letni obywatel Ukrainy, który kierując osobowym volvo spowodował kolizję. Do zdarzenia doszło w niedzielę tuż po godz. 12:00 w miejscowości Sadków Szlachecki. Kierujący pojazdem zjechał z jezdni i uderzył w ogrodzenie. Samochodem podróżował pasażer, który został przewieziony do szpitala. Kierowcy nic się nie stało. Policjanci ustalili, że pasażer pojazdu doznał drobnych obrażeń ciała. Kierowca volvo został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Młody mężczyzna odpowie róznież przed sądem za spowodowanie kolizji drogowej.

Tylko we wrześniu i październiku br. na terenie powiatu grójeckiego zatrzymano 40 nietrzeźwych kierujących. Pomimo licznych działań prewencyjnych i nasilonych kontroli drogowych, wciąż nie brakuje pijanych kierowców, dlatego tak ważna jest społeczna reakcja, policjanci apelują o przekazywanie informacji dotyczących nietrzeźwych kierowców. Takiego zgłoszenia można dokonać anonimowo, wystarczy zadzwonić na numer alarmowy 112, każda reakcja ma ogromne znaczenie – może uratować czyjeś życie a nawet zdrowie.

nadkom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony