Aktualności

Obcokrajowcy zatrzymani po policyjnym pościgu, mieli przy sobie narkotyki

Data publikacji 08.11.2021

Sprawne działania wareckich policjantów doprowadziły do zatrzymania obcokrajowców - obywateli Gruzji i Ukrainy w wieku 41-56 lat. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów. Mężczyźni podejrzewani są o posiadanie znacznej ilości kokainy i niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Warce w minioną niedzielę pełniąc służbę w rejonie giełdy samochodowej w Słomczynie zauważyli nieprawidłowo zaparkowaną osobową mazdę. W momencie kiedy chcieli podjąć czynności służbowe, kierowca samochodu na widok mundurowych zaczął uciekać. Policjanci dali wyraźny znak do zatrzymania kierującemu mazdą. Ten zamiast zastosować się do ich poleceń, zaczął uciekać.

Rozpoczął się policyjny pościg. Kierowca próbując uniknąć zatrzymania kluczył bocznymi drogami. W ten sposób usiłował zgubić ścigających go policjantów. Zjechał z drogi i uderzył przednim zderzakiem w podłoże, po czym się zatrzymał. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy osoby znajdujące się w pojeździe, nie miały szansy na dalszą ucieczkę.

Policjanci zatrzymali 56-letniego obywatela Gruzji, który kierował samochodem oraz jego trzech kolegów, dwóch obywateli Gruzji i obywatela Ukrainy. Jak się okazało, mężczyźni uciekali, ponieważ przewozili środek odurzający w postaci kokainy. Funkcjonariusze ujawnili ją w samochodzie, schowaną pod siedzeniem w butelce. 300 ml płynnej kokainy to około 300 porcji, których wartość rynkowa mogła wynieść nawet blisko 100 tyś. złotych.

Czterej zatrzymani usłyszeli zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, dodatkowo kierujący samochodem zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej, pomimi wydawanych przez funkcjonariuszy Policji poleceń zatrzymania pojazdu za pomoca sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące wobec wszystkich obcokrajowców.

Za posiadanie znacznej ilości kokainy grozi do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast za niedostosowanie się do polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego należy liczyc sie z karą do 5 lat więzienia.

nadkom. Agnieszka Wojcik

Powrót na górę strony