Aktualności

10-TY ZŁOTY MEDAL MŚ JUSTYNY KOZDRYK

Data publikacji 09.11.2021

Justyna Kozdryk wciąż imponuje sportową formą. Na co dzień pracująca w grójeckiej komendzie zawodniczka zajęła 1. miejsce z wynikiem 97,5 kg. Pobiła tym samym trzykrotnie rekord Europy weteranek.

Ciężko zliczyć, który to już tytuł dla Justyny Kozdryk. Paraolimpijka, związana z radomskim klubem wciąż imponuje. Tym razem wzięła udział w mistrzostwach świata w wyciskaniu sztangi leżąc klasycznie i w swojej kategorii okazała się bezkonkurencyjna. Mistrzostwa Świata w wyciskaniu leżąc, odbyły sie w tym roku w Wilnie na Litwie. Justyna Kozdryk zajęła 1. miejsce z wynikiem 97,5 kg. Pobiła tym samym trzykrotnie rekord Europy weteranek.

Jest to już 10 tytuł mistrzyni świata naszej sztangistki w karierze. Pracująca w Komendzie Powiatowej Policji w Grójcu zawodniczka zawsze startuje w najlżejszej kategorii 47 kg. Łącznie to 19 medal zdobyty w największych imprezach światowych. Ma już na swoim koncie 10 złotych i 4 srebrne medale z mistrzostw świata w wyciskaniu leżąc oraz 3 srebrne medale z mistrzostw świata dla niepełnosprawnych. Ponadto może się pochwalić srebrnym i brązowym (w tym roku w Tokio) medalem, które wywalczyła na Igrzyskach Paraolimpijskich w podnoszeniu ciężarów. Oprócz tego ma jeszcze 6 złotych i 1 srebrny medal z mistrzostw Europy w wyciskaniu leżąc.

nadkom. Agnieszka Wojcik

  • 10-TY ZŁOTY MEDAL MŚ JUSTYNY KOZDRYK
  • 10-TY ZŁOTY MEDAL MŚ JUSTYNY KOZDRYK
  • 10-TY ZŁOTY MEDAL MŚ JUSTYNY KOZDRYK
Powrót na górę strony