Aktualności

Bez uprawnień przyjechał autem do komendy

Data publikacji 15.11.2021

Wyjątkowo nierozsądnie zachował się mężczyzna, który zgłosił się do grójeckiej komendy na dozór policyjny. Okazało się, że 33-latek miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Dzięki czujności policjantów odpowie za popełnione przestępstwo.

Mężczyzna swoją uwagę przykuł już przed wejściem do komendy. Zaparkował osobowe audi na miejscu postojowym obok budynku Policji, zachowywał się nerwowo. Zwróciło to uwagę policjanta, który przed godz. 20.00 w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości wciągał flagę na maszt.

Mieszkaniec gminy Grójec oświadczył, że zgłosił się na dozór policyjny. Mundurowi postanowili sprawdzić, czy mężczyzna nie jest poszukiwany. Okazało się, 33-latek ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami i był już karany za prowadzenie pojazdu po cofnięciu uprawnień. Ponadto jego samochód nie posiadał aktualnych badań technicznych.

33-latkowi zakazano dalszej jazdy, a samochód, którym przyjechał, odebrała inna osoba z uprawnieniami. Mężczyźnie za niezastosowanie się do decyzji o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

nadkom. Agnieszka Wojcik

 

Powrót na górę strony