Aktualności

Podwójna kradzież i papierosy bez akcyzy

Data publikacji 25.11.2021

W ręce policji wpadli mężczyźni, którzy w Mogielnicy i Nowym Mieście nad Pilicą kradli w marketach. Tego samego dnia w sklepach, zabierali z półek alkohol i wychodzili bez płacenia. Posiadali również papierosy bez akcyzy. Teraz grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek policjanci z Nowego Miasta nad Pilicą otrzymali zgłoszenie od pracownika ochrony, dotyczące kradzieży w sklepie. Dzięki szybko podjętym działaniom, na podstawie rysopisu, funkcjonariusze chwilę po zgłoszeniu na terenie targowiska miejskiego ujawnili i zatrzymali dwóch mężczyzn.

Policjanci realizujący czynności z zatrzymanymi ustalili, że ci sami mężczyźni tego samego ranka, kilkadziesiąt minut wcześniej dokonali podobnej kradzieży w sklepie w Mogielnicy. Łączna wartość skradzionego alkoholu to około 2 500 zł. Część utraconego mienia została odzyskana. Ponadto funkcjonariusze w trakcie zatrzymania w torbie ujawnili papierosy bez polskich znaków akcyzy. W samochodzie, którym poruszali się sprawcy znaleziono kilka razy więcej papierosów. Łącznie zabezpieczono blisko 4 000 sztuk nielegalnych papierosów.

We wtorek 27-letni mieszkaniec powiatu otwockiego i 19-letni mieszkaniec powiatu gójeckiego usłyszeli zarzuty kradzieży i posiadania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Agnieszka Wojcik

Powrót na górę strony