Aktualności

Kierujący na „podwójnym gazie”

Data publikacji 31.08.2022

Nietrzeźwość na drogach jest jednym z powodów poważnych w skutkach zdarzeń drogowych. Niestety niemal każdego dnia, policjanci zatrzymują nietrzeźwych kierujących. Tylko w miniony weekend policjanci zatrzymali 5 kierujących pod wpływem alkoholu. Policjanci podczas codziennej służby jak i organizowanych akcji, szczególnie będą kontrolować stan trzeźwości.

W sobotę kilka minut przed godz. 23:00 policjanci z Błędowa zatrzymali mieszkańca powiatu rawskiego, który kierował motorowerem w stanie nietrzeźwości. 59-latek posiadał w wydychanym powietrzu ponad 2 promile alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

W niedzielę o godz. 16.55 dyżurny grójeckiej komendy otrzymał zgłoszenie o zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy przez osoby przebywające na plaży w Tomczycach. Policjanci, którzy przybyli na miejsce zatrzymali, przekazanego przez świadków 30-latka. Mężczyzna kierując mercedesem, posiadał w organizmie ponad 2,3 promila.

Patrol ruchu drogowego z Grójca, jechał na wyżej opisaną interwencję, niestety na nią nie dotarł, ponieważ po drodze, również w Tomczycach zatrzymał kolejnego nietrzeźwego kierującego audi. Badanie 24-latka wykazało ponad 2 promile alkoholu.

Tego samego dnia około godz. 18.45 do grójeckiej komendy wpłynęło zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy jeżdżącym osobowym citroenem w okolicy Lewiczyna. Policjanci z grójeckiej patrolówki ujawnili i zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który kierował samochodem pomimo sądowego zakazu kierowania wszelkimi pojazdami, mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wszystkim kierowcom jadącym na tzw. „podwójnym gazie” grozi odpowiedzialność karna za kierowanie pojazdem pod działaniem alkoholu, za co grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami. Za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi nawet do 5 lat więzienia. O dalszym losie nieodpowiedzialnych kierowców zadecyduje sąd.

Grójecka Policja ostrzega przed skutkami jazdy w stanie nietrzeźwym. Apelujemy również do wszystkich osób, które są świadkami jazdy nietrzeźwych. Reagujmy i nie pozwalajmy wsiadać za kierownicę wszelkich pojazdów.

nadkom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony