Aktualności

Bezpieczeństwo osób starszych tematem spotkania dzielnicowej z grójeckimi seniorami

Data publikacji 23.11.2022

Dzielnicowa uczestniczyła w spotkaniu z seniorami, które odbyło się w Klubie Seniora Familia. Celem spotkania było uświadomienie osobom starszym, jakimi metodami posługują się przestępcy i jak ustrzec się przed oszustwem bądź kradzieżą. Na podstawie przykładów podanych przez policjantkę, seniorzy dowiedzieli się, np. jak nie stać się ofiarą oszustów działających metodą “na policjanta CBŚ” oraz ,,administratora".

Poczucie bezpieczeństwa to jeden z głównych czynników wpływających na jakość życia mieszkańców. Współdziałanie społeczeństwa z Policją w tym zakresie jest z pewnością bardzo ważne. Dlatego dzielnicowi z Grójca chętnie uczestniczą w spotkaniach, na których przypominają mieszkańcom o zwykłych środkach bezpieczeństwa. Tym razem st. sierż. Paulina Mazur miała okazję spotkać się z osobami starszymi w Grójcu.

Policjantka przekazała seniorom niezbędną wiedzę, mającą na celu zwiększenie bezpieczeństwa osób starszych oraz uświadomienie, jak nie stać się ofiarą przestępstw metodą „na wnuczka, policjanta CBŚ” czy „na administratora”. Zwróciła uwagę na to, że podawanie się za krewnych, funkcjonariuszy Policji czy pracowników różnych instytucji oraz firm usługowych to najczęściej stosowana metoda przez oszustów, których ofiarami padają z reguły osoby starsze lub samotnie mieszkające. Dzielnicowa zwróciła również uwagę na bezpieczeństwo seniorów w ruchu drogowym oraz wyjaśniła, jak nie paść ofiarą złodzei kieszonkowych.

Dodatkowo podczas miłej i przyjaznej wymiany zdań, funkcjonariuszka odpowiadałą na pytania gospodarzy związane z tematyką spotkania, jak również innymi problemami, jakie nurtują ludzi starszych a mają bezpośredni wpływ na ich bezpieczeństwo. Ponadto uczestnicy spotkania chętnie dzielili się z swoimi doświadczeniami życiowymi, niejednokrotnie przykrymi dla nich, ale pozwalającymi im na wyciągnięcie konstruktywnych wniosków na przyszłość. Spotkanie to przebiegło w miłej atmosferze oraz pozostawiło w świadomości seniorów wiedzę dotyczącą podstawowych zasad bezpieczeństwa.

nadkom. Agnieszka Wójcik 

Powrót na górę strony