Aktualności

ZOSTAĆ POLICJANTEM - SPOTKANIE Z UCZNIAMI W RAMACH PROMOCJI SŁUŻBY W POLICJI

Data publikacji 25.01.2023

Uczniowie Zespołu Szkół im. Armii Krajowej Obwodu Głuszec-Grójec w Grójcu uczestniczyli w spotkaniach, których tematem przewodnim był nabór do Policji. Funkcjonariusze grójeckiej komendy systematycznie realizują spotkania promujące zawód policjanta, na których omawiane są wszelkie tematy związane z naborem do Policji. Mundurowi z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii omawiali, jak przebiega proces rekrutacji oraz z kim się kontaktować w chwili składania dokumentów.

Jaką drogę rozwoju zawodowego wybrać? – z tym pytaniem boryka się wielu młodych ludzi. Zachęcamy do wstąpienia w szeregi Policji. To zawód dla ludzi z pasją. Wymagający i dający dużo satysfakcji z możliwości niesienia pomocy innym ludziom. Decydując się na jeden z najważniejszych kroków w Twoim życiu pomyśl o pracy, która połączy obowiązki służbowe z realizacją Twoich pasji i zainteresowań. Przewodnicy psów, motocykliści z wydziału ruchu drogowego czy specjaliści z zakresu rozwiązywania zagadek kryminalnych, to tylko kilka z możliwości jakie dałaby Ci praca w Polskiej Policji. Przy wyborze przyszłego zawodu rozważ tą alternatywę!

Osoba, która chce wstąpić w szeregi formacji musi przejść pozytywnie wszystkie etapy rekrutacji. Cała procedura rozpoczyna się od testu z wiedzy ogólnej. Następnie kandydaci muszą wykazać się dobrą kondycją, pokonując tor przeszkód podczas testu sprawności fizycznej. Kolejnym etapem jest test psychologiczny. Po jego zdaniu kandydat przystępuje do wywiadu zorganizowanego. Na sam koniec osoby ubiegające się o przyjęcie do Policji przechodzą szereg badań lekarskich.

Wszystkich tych, którzy zdecydują się wstąpićić w nasze szeregi  zachęcamy do odwiedzenia naszej komendy, gdzie uzyskacie wszelkie informacje dotyczące zasad rekrutacji oraz otrzymacie gotowe pakiety wymaganych dokumentów.

nadkom. Agnieszka Wójcik 

Powrót na górę strony